Petek Temizliğinin Önemi

By petek temizligi In Petek Temizliği Fiyatları No comments

Özellikle, kış aylarında ev ve iş yerlerinde ısınmak için tercih edilir petekler. Uzun zamandan beri kullanılan peteklerin tesisat boruları  içerilerinde kir, tortu, pas, kireç gibi pislikler petekleri tıkamaktadır. Petekler tıkalı olduğu zamanlar daha fazla ısınmak amacıyla daha yüksek derecelerde çalıştırılması gerekmektedir. Hem kombinin  hem de peteklerin ömrü kısalmış olur. Petek temizliği sayesinde hem daha ekonomik hem de daha az fatura ödeme imkanlara sahip olunuyor.

 Petekler Neden Temizlenmelidir?

Günümüzde kullanılan petekler alüminyum tarzı petekler mevcuttur. Bu tarz petekler iç kısım bölgelerinde kireç, oksit, kurum vb oluşuyor. Petekler içerisinde bu maddeler zamanla petekleri tıkamaktadır. Kombi cihazı  sorunsuz çalışmış olsa bile ısınma faktöründen %100 randıman alınamayacaktır. Zamanla kombi ve peteklerin kullanım ömürleri kısalmış hem de ödenecek faturaların 2 katı ceplerinizden çıkacaktır.

Yüksek derecelerde,  kombinizi çalıştırıldığınız halde yeterli seviyede ısınamama sorunları var ise peteklerinizin bakım zamanı gelmiş demektir. Firmamız petek temizliği fiyatları konusunda hem cebinizi düşünerek  hem de en son teknoloji cihazların yardımı ile kolaylıkla temizliği yapılmış olur.  Bu işlem esnasında kesinlikle peteklerin sökülmesine gerek kalmadan özel yıkama makineleri ve özel kimyasal maddeler ile  uzman ekiplerimiz ve hizmetlerimizden  faydalanabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Konusunda uzman olmayan kişiler tarafından yapılan petek temizliği yeterli temizlenememesi durumlarında peteklerde kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Profesyonel çalışan kadromuzla ile  sorunsuz hizmet sağlanılmış olur. Petekler tek tek temizleneceği için bütün peteklerin giriş çıkış vanaları kapatılmış olması gerekecektir. Hangi petek temizliği yapılacaksa o peteğin su giriş çıkış vanalarının açık olması gerekmektedir.  Yıkama makinesinin basıncı  sayesinde petekler içerisinde bulunan tortular temizlenir. Bu şekilde tüm petekler temizlenmiş olur. Daha sonra ikinci kademe temizleme işlemine geçilir.  Makinenin içerisine temiz su ve özel kimyasal madde karıştılarak aynı şekilde temizleme işlemleri kalıcı hale gelmiş olur bu işlemler  en az 3 yıkama işlemleri ile tamalanılmış olur. 2 yıl boyunca tesisatı korucak özel kimyasal maddeler sayesinde güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz

 Petek Temizliği Neden Önemli?

Radyatör, peteklerin temizliği düzenli yapıldığı zaman faturalarda %25 oranında kar elde etmiş olursunuz.  Yapılan temizleme sayesinde ev ve iş yerlerinde her kısımlar eşit bir seviyede ısıtılmış olur. Uzun vadede kullanılabileceğiniz kombi ve petekleriniz sağlıklı bir şekilde çalışmasına devam etmiş olacaktır.