petekler hangi aralıklarla temizlenmeli

Petekler Hangi Aralıklarla Temizlenmeli ?

Isınmak için kullandığımız radyatör temizliği iç yüzeyinde zamanla kireç, çamur, balçık ve korozyon atıkları oluşur.  Petekler hangi aralıklarla temizlenmelidir? Bu atıklar peteklerin ısıtma verimizini olumsuz yönde etkileyerek, daha az ısı vermesine neden olur.

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmezi, ısıtma sistemlerimizden olan peteklerin zaman zaman özel makine ve kimyasallar ile temizlenmesi gerekmektedir. İşte bu aşamada firmamız sizlere son teknolojiye sahip ekipmanları ve uzman kadrosu ile tam destek vermektedir.

Profesyonel firmamızın servis ekipleri ile son derece ekonomik petek temizleme hizmetlerinden en fazla iki senelik aralıklarla faydalanmanız, kalorifer sisteminizin daha verimli çalışması için yeterli olacaktır.

 

Radyatörlerin Temiz Kalması Nasıl Sağlanır?

 

Kalorifer sisteminin temel parçalarından olan ve ıs iletimini sağlayan petekler, yüksek verimde çalışmaya devam etmesi adına, petek içerisinde dibe çöken kireç ve tortulardan arındırılması gerekir. Tesisat içeridinde bulunan atıkların, zamanla tıkama yapması sonucununda, peteklerin ömrü kısalır ve başra ısı kaybı olmak üzere farklı arızalar ortaya çıkmaya başlar.

Sıcak su geçişini engelleyen bu tortular ve kireç kalıntıları sonrasında, daha iyi ısınabilmek için dereceyi yükseltir ve yüksek miktarda enerji kaybı yaşamış olursunuz. Elbette bu durum doğalgaz faturanıza doğrudan yansır. Bu ve bunun gibi sorunlar için tek çözüm; uzman ekiplerden oluşan petek temizliği servisimiz ile iletişime geçmek olacaktır.

Kullanıdığınız petekleri kontrol ettiğinizde, alt ve üst kısımlarında ısınmayan bölgeler hissettiğinizde, kombiniz sesli çalıştığında, evdeki en son petek ısınmadığında,musluklarda su sıkıntısı yaşanıtorsa petek temizliği vakti gelmiş ve bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

En önemli ve öndelikli neden elbetteki yakıt tasarrufu sağlamasıdır. Peteklerin daha çabuk ve dengeli ısınmasını sağlamaktadır. Kalorifer tesisatınızın uzun ömürlü olmasına katlkı sağlar. Gürültüsüz ve ekonomik çalışan kombiye sahip olursunuz.

 

Düzenli Olarak Radyatör Bakımı Gerekliliği

 

Düzenli olarak petek temizliği yaptırdığınız takdirde doğalgaz faturanız %20 oranında süşecektir. Yüksek performans ile ısıtan peteklere sahip olmanız için; periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa olmak üzere petek temziliği ve bakımını yaptırmalısınız.

Geciktirdiğiniz durumlarda peteklere eşit sıcaklık dağılımı gerçekleşmeyeceği için, ısınma problemleri yakanızı bırakmayacaktır. Alanında profesyonel olan firmamız ile iletişime geçtiğinizde, uygun fiyata petek temizliği hizmetimizden yaralanabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir