Petek Temizleme Hizmetinde 25 Yıl

7 Gün: 07:00 - 02:00

24 Saat Hızlı Servis

Hizmet Garantisi

2 Yıl Garantili Servis

Çağrı Merkezi

+90 534 880 00 42

soru-cevap

Petek Temizliği Soru Cevap

Petek Temizleme ile alakalı tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Kalorifer peteklerinin ısınmamasının bir kaç nedeni vardır.Örneğin;Petek vanalarının bağlantı hatasının olması yada Kombi silkilasyon pompasının gücünün yetersiz olmasından kaynaklanıyor olabilir.Bu ihtimaller göz önünde bulundurularak Kalorifer peteklerinin iç kısımlarında biriken tortu,çamurlaşmış su dolaşımı yavaşlatarak alt kısımlarda ısınma problemini beraberinde getirmektedir.

Son peteğin ısınmamasının en büyük nedeni,Kombi gücünün zayıf olması yada Tesisat borularının alt yapısal olarak dar ve bağlantı hatasının olmasından kaynaklanmasıdır.Bunlara ek olarak;tesisat bakımı ve filtre temizliğinin yapılmamış olması da son peteğin ısısının düşmesine neden olur.

Doğalgaz faturasının yüksek gelmesinin nedeni kombinin yüksek derecede çalışmasına bağlayabiliriz.Kombi derecesinin düşürülmesi ile ortamın ısınması sağlanamıyor ise,kapalı ortamlarda bulunan duvarlara yalıtım yapılması gerekir.Ayrıca;güçlü bir kombi ve alt yapısı güçlü bir tesisat ile periyodik olarak ”Petek Temizliği” yaptırılarak doğalgaz faturası düşürmek mümkündür.

Merkezi sistem petek temizleme;tesisatı bina gibi yerlerde ortak hat üzerinden gittiği için tek daire yaptırarak bireysel olarak çözüm kalıcı olmamaktadır.Sorunun kalıcı olabilmesi için bütün dairelerin ve tesisat genelinin temizlenmesi gerekmektedir.

Radyotörlerin içinden gelen sesin nedeni petek içlerinde ve tesisat üzerinde hava olmasından kaynaklanmaktadır.Sorunun çözümü için tesisatın havalarının peteklerin üst kısmında bulunan yerlerden hava alma anahtarı ile alınarak çözümlemek mümkündür.

Kombi bakımının her yıl yapılması enerji tasarrufu sağlanmasının yanı sıra,kombinin arıza çıkartma olasılığınında azaltmaktadır.

Kombi filtre temizliği genellikle kombinin alt kısmında bulunan en sağdaki tesisat borularının üzerindedir.Tesisat borusu üzerinde bulunan somun sağdan sola doğru anahtar yardımı ile soldan sağa doğru gevşetilerek dışarı çıkartılır.Filtre ilaçlı su ile temizlenerek tekrar montajı yapılır.

Kombi alırken hangi markayı alıcağınızda ziyade evinizin m2 hesaplanarak ev büyüklüğüne göre bir kombi tercih etmeniz daha akıllıca olacaktır.

Tesisat Temizleme kimyasallarının piyasada bir çok versiyonu bulunmaktadır.Bu konuda önemli olan TSE kuruluşunun onay verdiği marka bilinirliği yüksek malzemelerinin kullanılması uygun olacaktır.

Yerden ısıtma sistemi olan yerlerde ”Petek Temizleme” robotu ile kombinin alt kısmında bulunan tesisat üzerinden bağlanarak yapılmalıdır.Firmamız ileri düzey teknolojik cihazlar yardımı ile yerden ısıtma sisteminin profesyonelce gerçekleştirmektedir.

Tesisat boruları üzerinden su damlamasının bir kaç nedeni bulunmaktadır.Örneğin tesisat demir boru üzerinden çekilmiş ise çürüme riskini çoğaltır yada boru üzerindeki  eklem yerlerinde kaynak hatası olmasından kaynaklanmaktadır.

Kombinin su eksiltmesi kış ayların da yaşanılan tipik problemlerdendir.Örneğin kombi hava tankının hava basıncının düşmesi yada tamamen bitmesi sürekli su eksilmesine neden olmaktadır.Başka bir diğer problem ise petek tesisatında bir kaçak olma olasılığını da beraberinde getirmektedir.Sorunun çöüzümü için bir kombi servisine hava tankı kontrol ettirilmelidir.Sorun giderilmez ise tesisat üzerinden bir kaçak olmasından dolayı firmamıza başvurmnız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *