Tam Donanımlı Petek Temizleme

Eviniz kombinizi yaktığınız halde bir türlü ısınmıyor ve kalorifer peteklerinizin bir kısmı ısınıp bir kısmı çok soğuk kalıyorsa petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem sadece peteklerin içi ve kombinin kendisi gibi dışarıdan görünen parçaların temizlenmesi işlemi değildir. Bu konuda uzman bir ekipten yardım alıp tam donanımlı bir temizlik işlemi yaptırmalısınız. Yoksa peteklerinizdeki sorunlar ve tıkanmalar uzun süre devam edip daha çok masraf yapmanıza yol açabilir.

Petek içlerinde, kalorifer borularında ve kombinin başka bir parçasında oluşan herhangi bir tıkanmanın sebebi büyük ihtimalle yeterli ve detaylı bir temizlik işlemi yapılmamasından kaynaklanır. Oldukça kısa süren ve evinizde herhangi bir tadilat gerektirmeyen bu işlem için profesyonel bir ekipten yardım alırsanız çok daha az vakit harcar ve probleminize kesin bir çözüm bulabilirsiniz.

Petek Temizleme Konusunda Uzman Bir Ekipten Yardım Almanın Faydaları

Son zamanlarda bu konuyla ilgili pek çok firma ortaya çıkmıştır. Siz petek temizleme konusunda yardım alacağınız ekibi seçerken ne kadar zamandır çalıştıklarına ve ne tür bir kimyasal madde ve cihaz kullandıklarına bakarak karar verebilirsiniz. Ayrıca firmada çalışanların aradığınız andan itibaren bu konulardaki sorulara yanıt verebilme yetkinliğine göre bir seçim yapabilirsiniz. Yapacağınız bu seçim çok önemlidir, çünkü sorununuzun tam olarak kısa vadede çözülebilmesi için ekibin deneyimli ve yetkin olması şarttır.

Profesyonel bir petek temizliği yapmak için öncelikle petekler, kombi, eşanjör ve boruları tamamen kireç ve kirden arındıracak bir kimyasal madde kullanılır. Bu kimyasalın sisteme zarar veren bir madde içermemesi gerekir. Firmanız size kimyasalın içeriği konusunda tam bir bilgi verebilmelidir. Ardından iki ya da 3 barlık bir güçle çalışan son teknolojiye uygun bir cihaz sistemin içerisinde su ve hava pompalayarak tamamen arındırıp temizler. Bu noktada firmanın kullandığı makine hakkında da bilgi edinmelisiniz.

Kolay ve Kısa Yoldan Petek Temizleme

Eğer yeterince uzman bir ekip yapılması gereken bir şekilde petek temizleme işlemi yaparsa bu temizlik çok uzun sürmez. Cihazların bağlantısı ve kullanımı doğru yapılırsa evinizde herhangi bir kirlenme olmaz. Bu işlemi en kolay yoldan halletmek ve size tekrar masraf çıkarmayacak bir şekilde kesin olarak çözmek için bizi arayabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak için bize bir telefon etmeniz yeterlidir.