Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

İstanbul Petek temizliği işlerimizde her uygulamamız hem daha düşük doğalgaz faturası ödemek ve mekanın hızlı bir şekilde ısınmasını sağlamak, hem de kalorifer peteklerinin ömrünü arttırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? sorusuna bu yazımızda sizler için cevap veriyor olacağız.

Temel olarak, su dolaşımı sistemi ile çalışan ve bu şekilde ısı veren kalorifer peteklerinde, su akışı çeşitli sebeplere bağlı olarak, zaman içerisinde yavaşlar. Kalorifer sistemi içerisinde yer alan boruların tıkanması ya da kireçlenmesi sebebiyle, su akışının yavaşlaması; enerji miktarı değişmemesine karşın, kaloriferlerden daha az ısı alınmasına neden olur. Bu da, aynı ısı derecesini sağlayabilmek için daha fazla enerji harcanmasına neden olacağından, yüksek doğalgaz faturası olarak yansır.

Özellikle kış aylarında artan kalorifer kullanımı, petek temizliği yapılmaması durumunda, ısınma süresinin uzamasına ve ısı miktarının azalmasına yol açar. Dolayısıyla, ısınma sistemini iyileştirebilmek için petek temizleme işleminin rutin şekilde yapılması şarttır.

Özel Cihazlar Farkıyla Petek Temizleme

 

  • Petek temizleme işleminde, peteklerin sökülmesi ve içeride biriken sıvının etrafı kirletecek yöntemlerle akıtılmasına gerek kalmadan uygulama yapan Tam Tesisat, özel makineler aracılığı ile bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilmektedir.
  • Çözücü özelliğe sahip kimyasal maddeler ile petek içerisindeki temizlik hızlı bir şekilde yapılabildiği gibi, kullanılan modern cihazlar sayesinde peteklerin sökülüp yeniden takılmasına gerek kalmaz ve etrafın kirlenmesine mahal verilmez.
  • Tam Tesisat, uzmanlaşmış personelleri ve kullandığı üstün teknolojiye sahip ekipmanları sayesinde, petek temizleme işlemini bir külfet olmaktan çıkararak, kısa sürede yapılabilir bir hale getirmektedir.
  • Petek temizliği uygulamasının yılda bir kez yapılmasını öneren Tam Tesisat, uygun fiyatlar ile İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir.
  • Doğalgaz kullanımı kış aylarında arttığından, petek temizliğinin, kalorifer kullanımı başlamadan kısa süre önce yapılması maksimum düzeyde verim sağlayacaktır.
  • Petek temizliği yaptırmak, hem faturalar açısından, hem peteklerin kullanım ömrü bakımından yapılması şart olan bir işlem olmakla birlikte, Tam Tesisat, garantili bir şekilde petek temizliği yapmakta ve peteklere zarar vermeden verim oranını belirgin ölçüde arttırmaktadır.

Siz de ısı verimini en üst seviyeye çıkarabilmek ve mali açıdan tasarruf edebilmek için Tam Tesisat tarafından garantili ve ekonomik bir hizmet olarak sunulan petek temizliği uygulamasından hemen yararlanabilirsiniz. Petek temizliği nasıl yapılır?  Yazımızla ilgili soru görüş ve düşüncelerinizle bizlerele aşağıdaki bölümden paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.