Doğalgaz Petek Temizleme Normal Petek Temizleme Farkı Nedir?

Doğalgaz petek temizleme ile normal petek temizliği arasındaki tek fark Normal petek bakımında ilaç kullanılırken doğalgaz peteklerin temizlenmesinde ilaç kullanılmamaktadır. Nedeni ise doğalgaz petek sistemleri içerisinde bulundurduğu yoğun bakır molekülü bulundurduğundan dolayı delinme riski oldukça yüksektir.

 

doğalgaz petek temizleme

Robotlu Ve Kimyasallı Temizlik Yaptırmanın Avantajları

Mümkün olan en kaliteli hizmeti üstün teknolojik robotlar ve zararsız kimyasallar tarafından yapmak kalorifer peteklerinin ömrünü uzattığı gibi konforlu ısı sağlanması içinde oldukça önemlidir.  Kombi doğalgazlı peteklerin bakımını iki yılda bir yaptırarak yakıt tasarrufu sağlamak mümkündür. Bu durumda yüzde 35 fatura düşüşü gözlemlenmektedir. İstenilen ısı miktarı ile ortam sıcaklığı yetersiz ise mutlaka bakım yapılması gerekmektedir. Doğalgaz petek temizleme sayesinde ısı artışı gözlemlemek kaçınılmazdır. Suyun dolaşımını rahatlatarak ısıyı olabildiğince arttırmak adına yapılan tüm bakımlar kış aylarının başlarında yapılması gerekir.

 

doğalgaz petek temizliği

Nitekim yaz aylarında yapılması uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Bunun en büyük nedeni ise yaz aylarında kapalı kalan doğalgaz petekleri suyun hareketsiz kalarak radyatörlerin en dibe çökmesi sonucu balçıklaşmasıdır. Balçıklaşan su hareketsiz kalarak tıkanıklığa neden olmaktadır. Bu durumda yaz aylarında yapılan bakımlar ile kışın kullanılmaya başlanılan doğalgaz petekleri etkisiz bir çalışma ile neticelendirilir. Kış aylarının başlarında yapılan bakım ise kombi kapatılmayarak radyatörler sürekli çalışacağından dolayı bakım yerinde bir karar olacaktır.

Doğalgaz peteklerinin ömrünü uzatmanın bir yolu ise sisteme ilave edilen koruyucudur. Sistem koruma sıvısı ile peteklerin ömrü iki kat uzatılacaktır. İçersinde bulundurduğu özel koruma sayesinde hem daha fazla ısı almak hemde peteklerin çürümemesine yardımcı koruyucular ile mutlaka yüksek performans elde edilir. Yüksek performans ile düşük ayarda dahi konforlu ısı elde edildiğinden doğru ve mükemmel bir ısı elde etmek mümkün olur. En verimli ve ekonomik ısınmanın yolu profesyonel bir bilgi ve doğru kurgulanmış bir alt yapı tesisatına sahip olmaktan geçer.