Etkili Ve verimli Isınma İçin 10 Püf Nokta

Ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinden yıl boyunca yüksek verim almak için bakım işlemlerine gereken özen gösterilmeli ve kesinlikle petek temizliğinin de bu işlemlerin en önemlilerinden biri olduğu unutulmamalıdır. Şebeke suyundaki kirecin birikmesiyle tesisatta tıkanıklıklar ve arızalar meydana gelebildiği gibi, bu problem peteklerin alt kısmının soğuk kalmasına ve iç mekânda yararlanan konforun azalmasına sebep olur.

 

etkili ısınma

Etkili Isınmanın En Temel Verimlilik Faktörleri

Kış boyunca verimliliği düşen ısıtma sisteminden eski konforuyla faydalanmak için çok daha yüksek harcamalar yapmamanız, kışa girmeden önce petek temizliği servisimizle iletişime geçmenize bağlıdır. Servis ekibimiz ısınma sorunlarının büyümesini beklemeden, kış öncesinde ve senelik periyotlarla peteklerinizi temizletmenizi önerir.

Isıtma sistemlerinde görülen bu sorun şebeke sularındaki kirecin metal yüzeylere yapışmasıyla ilgili bir durumdur ve zaten evlerde kullanılan çamaşır ya da bulaşık makinalarında da aynı problem görülür. Çamaşır ve bulaşık makinalarının metal malzemeli su ısıtıcılarının paslanmaması için çeşitli ürünler kullanılırken çoğu insanın aklına, aynı şebeke suyuyla temas kuran ve aynı şekilde metal malzemeli olan peteklerin iç yüzeylerinde de kireçlenme olabileceği gelmez. Üstelik suda çözünmüş haldeki kireç, bulunduğu ortamın sıcaklığı yükseldikçe daha fazla çökmektedir. Dolayısıyla şebekeden aldığı suyu kullanan, petekleri ve bu şekilde iç mekânı ısıtan ısıtma sistemlerinin tamamında bahsi geçen bu kireç çökmesi problemi yaşanır. Ancak ilk zamanlarda peteklerin dibinde biriken kireç miktarı çok düşük olduğundan ortada herhangi bir sorun yokmuş gibi görülür.

Isıtma sisteminiz şebeke suyu kullanmayı sürdürdükçe ve bu konuda farklı bir alternatif de olmadığı müddetçe kireç birikmesi olacak, zamanla bu kireç tortusu yoğunlaşarak balçık kıvamlı katmanlar oluşmasına yol açacaktır. Dolayısıyla işin bu raddeye gelmemesi için düzenli olarak tesisatın ve peteklerin, şebeke suyundaki kireç ve diğer maddelerin çökmesinden kaynaklı pislikten arındırılması gerekir. petek temizliği servisimiz bu işlemi mümkün olan en pratik şekilde gerçekleştirir ve peteklerinizi sökmeden temizler. Kullandığımız kimyasal çözücü ürünler ve yıkama makinalarıyla kapalı devre olarak yapılan petek temizleme işlemi kısa sürede sonuç almamızı sağlar. Temizliğin her sene, kış öncesinden yapılmasıyla ısıtma sisteminden yıl boyunca sorunsuz faydalanabilirsiniz.