Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği

Isıtma sisteminizden uzun yıllar boyunca, verimli bir şekilde yararlanmak için Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği işlerini aksatmamanız gerekir. Şebeke suyundaki kirecin birikmesinden kaynaklı ısınma sorunları her ay kabarık faturalar ödemenize ve üstelik ısınma konforunuzun her ay biraz daha düşmesine sebep olur.

Günümüzde getiren özel makinalarla kapalı devre olarak yapılan petek temizleme işlemi, kısa sürede peteklerde ve tesisatta biriken kirecin tamamen tahliye edilmesini sağlıyor. Böylece peteklerin dibindeki kireç ve diğer maddelerin birikmesinden kaynaklanan ısınma sorunları gideriliyor.

Yerden ısıtma sistemlerinden merkezi ısıtma sistemlerine, şebeke suyunu ısıtma prensibiyle çalışan tüm sistemlerde görülen bu sorun uzun vadede yüksek oranlarda ısı kaybına yol açtığı için petek temizliğini aksatmamanızda yarar var. İstanbul Petek temizliği için her semtte görev yapan ekiplerimizden bu konuda profesyonel destek hemen alabilirsiniz.

Şebeke suyundaki kireç, çamaşır ve bulaşık makinalarında olduğu gibi ısıtma sistemlerinde de zamanla birikmeye başlar. Kirecin sıcaklık arttıkça daha fazla çökmesi, kireç birikmesinden kaynaklı ısınma problemleri yüzünden çalışma derecesi yükseltilen ısıtma sisteminde daha da fazla kireç birikmesine sebep olur.

Sorunun kısırdöngü haline gelmesine neden olan bu durum neticesinde ısıtma sistemlerinde zeminin belli yerleri ısınmamaya, klasik sistemlerdeyse peteklerin alt bölümü soğuk kalmaya başlar. Kullanılan yakıt miktarıyla beraber ısınma maliyetinde de artış olduğu için kireç ve diğer madde birikintileri temizlenmediği sürece bu sorun, her kullanımla birlikte biraz daha artarak devam eder. Petek yıkama makinalarıyla artık çok pratik bir şekilde yapılan

Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği işlemi, soruna uzun vadeli çözüm getirir. www.petektemizligifiyatlari.com sizlere bu alanda en kaliteli hizmeti sunmayı garanti eder. Kapalı devre olarak tüm petekleri ve tesisatı temizleyen yıkama makinaları, bu temizlik işlemini özel kimyasal karışımlar kullanarak yapar. Bu kimyasal maddeler peteklerde ve tesisatın su geçişlerinde biriken kireci tamamen çözdüğü gibi, biriken diğer maddelerden kaynaklı çamurlaşmanın da kolayca temizlenmesini sağlar.

Kimyasalın uygulanmasının ardından durulama işleminde tesisata verdiği suyun yönünü kısa aralıklarla değiştiren petek temizleme makinaları, böylece oluşan çalkalama etkisi ile petek içlerindeki tüm noktaların derinlemesine temizlenmesini sağlar. Ev ve işyerlerinin Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği için ortalama bir saat yeterli olurken merkezi ısıtma sistemlerinde, kaç petek temizleneceğine göre petek temizleme işlemi birkaç saat kadar sürebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.