Isıtma Sisteminizden En Ucuza Yararlanmak İçin

Isıtma Sisteminizden En Ucuza Yararlanmak İçin

Isıtma sisteminden kış boyunca sorunsuz, ekonomik ve azami konforla faydalanmanızı sağlayan bir bakım işlemi olan petek temizliği; şebeke suyu kullanan sistemde biriken kirecin petekler ve tesisattan tahliye edilmesini sağlar. Bireysel uygulamalarla peteklerde biriken ve verimliliğin günden güne biraz daha fazla düşmesine sebep olan kirecin temizlenmesi mümkün olmadığı için bu işlem için düzenli olarak işin uzmanına yani servis ekibimize başvurmanız gerekir. Firmamız İstanbul içinde 2019-2020 yılı için en uygun petek temizliği fiyatları ile sizlere hizmet vermektedir.

Düzenli Petek Temizliği Deneyimli teknisyenlerin görev aldığı servis ekibimiz kapalı devre olarak peteklerin temizliğini yapmakta, tesisata bağladığı yıkama makinaları sayesinde etrafı kirletmeden sistem bünyesindeki tüm petekleri tek seferde temizlemektedir. Bu temizlik işlemiyle sadece peteklerdeki ısınma sorunları giderilmemekte, bu gibi problemlerin yaşanmadığı ısıtma sistemlerinin kusursuz bir biçimde çalışmayı sürdürmesi sağlamaktadır. Bir başka ifadeyle arıza ve ısı kaybı gibi sorunlar yaşanmaması için petekler düzenli olarak temizlenmelidir.

Şebeke sularının genel olarak yoğun miktarda kireç ihtiva ettiği ülkemizde, ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinin oldukça büyük bir kısmı ısı iletimini şebekeden aldığı bu kireçli suyla yapmaktadır. Sudaki kireç tıpkı çay demlediğimiz çaydanlıklarda olduğu gibi, yüksek sıcaklıklarda metale tutunma eğilimi sergiler. Bulaşık ve çamaşır makinalarının ısıtıcı parçalarının kireçlenmemesi için çeşitli kireç önleyici maddeler kullanılırken ısıtma sistemlerinin kireç yüzünden sorun yaşamayacağı zannedilir. Oysa tam aksine aynı sorun bu sistemler için de geçerlidir ve kireç birikmesinden kaynaklı arızalarda basit bir çamaşır makinası ısıtıcısından çok daha pahalı sistem elemanları zarar görebilir.

Tesisatın su geçişlerinde biriken kirecin tıkanıklıklara yol açması halinde yüksek maliyetli arızalar baş gösterirken bu gibi tıkanıklıklar güvenlik açısından da büyük riskler oluşturur. Servis ekibimiz bu sebepten ötürü arızaları beklemeden ve ertelemeden sisteminizin temizliğine gereken önemi vermenizi ve düzenli olarak peteklerinizi temizlettirmenizi önerir.

Peteklerin Alt Kısmındaki Birikintiler

Peteklerin dibinde birikmeye başlayan ve farklı maddelerin çökerek, bu alanda sıkışmasıyla birlikte yoğun katmanlar oluşturan kireç yüzünden sıcak su peteklerin altına ulaşamaz hale gelir. Üretilen ısıyı taşıyan ve peteklerin sadece üstünü dolaştıktan sonra sisteme geri dönen sıcak suyun hiç uğramadığı alt bölümler soğuk kalır ve peteklerde ısınma sorunu ortaya çıkar. Tüm yüzey alanı eşit derecede ısınması gereken peteklerin sadece üst bölümünün ısınması, ısıtma sisteminizin ürettiği ısı enerjisinin önemli bir bölümünden faydalanamadığınız anlamına gelir. Sadece üst bölümler ısınabildiği için kış soğuklarında ısınmak adına sistemi daha yüksek dereceye ayarlamanız durumundaysa su sıcaklığının artması, şebeke suyundaki kirecin metal yüzeylere daha da fazla tutunma eğilimi sergilemesine yani sorunun daha da hızlı bir şekilde artmasına sebep olacaktır.

Bu tür ilerlememiş sorunlarda peteklerin ısınmamasıyla birlikte artık her an tıkanıklıklar oluşabilir ve tüm sistem arızalanabilir demektir. Servis ekibimizle biran önce iletişime geçerek, arıza riskini ortadan kaldırabilir ve şuan sorunsuz çalışan ısıtma sisteminizin aynı yüksek performansla kış boyunca çalışmasını garanti altına alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.