İklim şartları ve soğuk kış aylarında rüzgarın ve havanın sert koşullarından etkilenmemek için sıcak ortamlar tercih edilmektedir. Ortam sıcaklığı için kullanılan en yaygın araç ise kombi sistemi ile kalorifer peteklerinin ısınmasıdır. Kimyasallı petek temizliği işlemi nedir? Sorusuna bu yazımızda yer vererek en ince detaylar ile örneklendireceğiz.

Kimyasallı Petek Temizliği İşlemleri İçin Gereken Araçlar Nelerdir?

Kimyasallı petek bakımı asit ve bir takım temizleme solisyonları ile birleşerek suya karışmış bileşenlerden oluşur. Kombi ve petek temizleme maddesi olarak kullanılan madde tesisat içerisinde birikmiş kireç, kum ve tortunun dışarıya tahliye edilmesinde son derece faydalı ve önemlidir.

Bu nedenle kombi ve petek bakımı yapılırken kimyasallı petek temizliği işlemi yapılarak biriken yabancı maddelerin dışarıya çıkması peteklerin içerisinden geçen suyun daha akıcı olmasını sağlar. Bu durum ise sıcaklığın artması ve kombinin zorlanmayarak düşük enerji ile çalışmasına olanak sağlar.

Kimyasallı petek temizleme için en önemli husus ise kullanılan ürünün kalitesidir. Kalitesi olmayan ve ucuz olarak satılan maddelerin asit miktarı fazla olduğundan tesisat ve radyatörlerin delinerek hasar görmesini tetiklemektedir. Uzman ve güvenilir bir petek temizleme firması en kaliteli ilaç ve kimyasallar ile hizmet vererek tesisatın uzun yıllar sağlıklı kullanılması için fayda sağlamalıdır.

İlaç ve kimyasallar makine sistemi içerisinde atılarak su ile karıştırılarak 5 dakika beklenir. Daha sonra ilaç çözülmüş ve tesisat içerisine makine sayesinde iletilmeye hazır hale gelir. Bu işlemden sonra makine sürekli olarak kendi içerisinde ve tesisat içinde kimyasallı ilacı döndürerek içeride oluşan yabancı maddelerin çözülmesini sağlar.

Kimyasallı petek temizliği sayesinde hem bütün tortu ve çamurlaşmış sudan arınmış, Hemde radyatörlerin ısısının daha yüksek performans ile çalışması sağlanmaktadır.

 

0 Yorumlar

Yorumunuz

Call Now