Kış soğuklarında evinizi ısıtmanın 11 ekonomik yolu

Kış boyunca yüksek faturalar öderken eski konforunuzla ısınamamanıza sebep olan petek içindeki kireç birikintileri, tesisattan gelen sıcak suyun peteklerin dip kısmına ulaşmasını engeller. Peteklerin alt kısmının soğuk kalması ise kombi veya kat kaloriferinin ürettiği ısının bir bölümünün boşa gitmesine yol açar.
Daha fazla ısınmak için derecesini yükselttiğiniz ısıtma sisteminizse daha fazla yakıt harcadığı için kış boyunca yüksek faturalar ödersiniz. Bu sorundan kış boyunca geri dönmemek için petek temizliği servisimizin modern hizmetlerine başvurabilir, uzman ekibimizin bir saat içinde temizlediği petekleriniz sayesinde ısıtma sisteminizden ilk günkü verimliliğiyle faydalanabilirsiniz. İthal yıkama makinaları ve özel temizlik ürünleri kullanan ekibimiz, peteklerinizi sökmeden temizlik işlemini en zahmetsiz yoldan yapmaktadır. Petek içlerindeki birikinti temizlenmediği müddetçe ısı kaybına bağlı fatura artışlarının kaçınılmaz olacağını, daha az ısınmak için daha fazla harcama yapacağınızı unutmayın.

Petek Temizliği İle Ekonomik Isınmak Mümkün Müdür ?

Şebeke suyunun neden olduğu petek içi birikintiler, kullanımla birlikte suyun geçmesini engelleyen kalın balçık tabakalarına dönüşür. Bu balçık tabakasının temizlenmesinde Ridgid yıkama makinaları kullanan petek temizliği servisimiz, kendi özel filtreleri olan ve çift yönlü su uygulayarak etkili yıkama yapan bu makinalarla peteklerde kalıntı kalmayacak şekilde tüm çamurlaşmanın tahliye edilmesini sağlar.

Petek diplerine çöken tortu, kireç kalıntısı ve diğer maddeler Ridgid petek temizleme makinasında filtre edilir ve bu sayede aynı birikintilerin tekrar tesisata verilmesi önlenir. Peteklere suyu tek yönlü olarak vermeyen bu makinalar, suyun akış yönünü değiştirerek iç kısımda çalkalama etkisi oluşturur. Bu etki yıkama işleminde kullandığımız Nano Clean ürününün tüm çamurlaşmaya etki etmesini ve durulama sırasında da çözülen tüm pisliğin yıkanmasını sağlar.

Balçık tabakasına haline gelmiş petek içi pislik zaten suyun geçişini engellerken bu pisliği sadece su kullanarak temizlemek, boş yere zaman kaybı olacaktır Bu sebeple İstanbul petek temizliği ekibimiz ithal bir ürün olan Nano Clean ile temizlik yapmakta, bu özel formüllü kimyasal çözücü sayesinde balçık kıvamındaki pislik suda çözülmektedir. Çözülen kireç ve diğer maddelerin temizliği çok daha kolay olduğu gibi, bu kimyasal temizleyici ürünle temizlik işlemi kusursuz sonuç vermektedir. Pratik bir şekilde peteklerin temizlenmesini sağlayan bu yöntemle ekibimiz çok daha düşük fiyatlarla servis hizmeti sunabilmekte.

Petek Temizleme İşlemi Sonrası Isı Artışı Nasıl Sağlanır?

Merkezi ısıtma sistemlerinde çok sayıda petek olduğu için temizlik işlemi, peteklerde ne kadar birikinti olduğuna da bağlı olarak birkaç saati bulabilmektedir. Ev ve işyerlerindeki 5-6 petekli ısıtma sistemlerinin temizlenmesi ise çoğu zaman bir saat bile sürmeden tamamlanır. Petek temizliği servisimizin kullandığı bu temizlik işlemi; yerden ısıtma ve merkezi ısıtma sistemlerinin tesisat ve petek temizliği için en kolay, düşük maliyetli ve hızlı yöntemdir.

İstanbul ve her yerine iş ayırt etmeden servis hizmeti sunan ekibimiz, sabit servis ücretiyle siz değerli müşterilerimize haftanın tüm günleri hizmet vermektedir. 7 gün, 24 saat bir telefonla ulaşabileceğiniz servis ekibimize randevu taleplerinizin dışında hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için de dilediğiniz zaman telefon açabilirsiniz.