Beyoğlu Petek Temizliği

Kış başlamadan önce ısıtma sisteminizin petek ve tesisat temizliğini yaptırmanızı tavsiye eden Beyoğlu petek temizliği servisimiz, bu temizlik işlemi sayesinde tüm kış boyunca sorunsuz ve en düşük harcamayla ısınmanızı sağlar. Peteklerde biriken kireç ve diğer maddelerin tüm tesisattan tahliye edildiği bu temizlik işleminin düzenli olarak yapılmaması önceleri fark edilir oranda, büyük ısı kayıplarına yol açmıyormuş gibi görünmesine rağmen zamanla üretilen ısının büyük bir bölümü boşa gitmeye başlar.

Peteklerin alt kısmının ısınmaması halinde iç mekânın istenen sıcaklığa ulaşması da güçleşmekte, peteklerde daha fazla pislik birikmesi halindeyse peteklerin neredeyse yarısı ısınmaz hale gelir. Servis ekibimiz peteklerde biriken tüm pisliği, tesisatlar birlikte temizlediği için ısıtma sisteminiz temizlik işleminden hemen sonra eski performansını geri kazanır.

Kışa girmeden önce peteklerinizi temizletmeniz ve daha da önemlisi bu işlemi her sene düzenli olarak yaptırmanız, yüksek oranlı performans kayıpları ve enerji sarfiyatında artışlar olmadan sistemi tüm yıl azami verimlilikle kullanmanızı sağlayacaktır.

Şebeke suyundaki kireç, sıcaklık değeri yükseldikçe metal yüzeylere daha yüksek oranda tutunur. Bu eğilim sonucunda metal malzemeli peteklere sıcak su gönderildikçe yani ısıtma sistemi çalıştıkça, peteklerdeki birikmenin miktarı da artar. Yerçekimi sayesinde biriken tortu zamanla dip kısımda toplanır. Diğer maddelerin de bu tortu katmanına eklenmesiyle ortaya yoğun kıvamlı, balçığı andıran bir çamurlaşma katmanı çıkmaktadır. Bu çamur katmanının yoğun olması, sıcak suyun pislik olan bölümlere yani peteklerin alt kısımlarına ulaşmamasına yol açar.

Peteklerin alt kısmının biraz daha az ısınması şeklinde görülen bu durum göz ardı edildikçe ısı farkı artar ve zamanla peteklerin en altının tamamen soğuk kaldığı dahi fark edilebilir. Isıtma sisteminden gelen yüksek sıcaklıktaki suyun peteklerin her yerini dolaşamaması, üretilen ısıdan da olması gerektiği gibi yararlanamamanız anlamına gelir. Daha fazla ısınmak adına ısıtma sisteminin çalışma derecesini yükselten insanlarsa böylelikle sistemin daha fazla oranda yakıt harcamasına sebep olur. Neticede daha fazla enerji harcanmasına rağmen istenen konforla ısınamayan aileler ay sonunda kabarık bir fatura ödemek zorunda kalır. Bu sorunla karşılaşmamak için Beyoğlu petek temizliği servisimizle iletişime geçmeniz yeterli.

 

Her yıl periyodik olarak yapılan petek temizliği işlemi hem sizin, hem tesisatınızın hem de doğanın yararına olacaktır. Beyoğlu petek temizliği hizmetimiz sayesinde ısınma masrafınız yarı yarıya azalırken, tesisatınızın ömrü uzayacak, enerjiden sağladığınız tasarruf ile de doğaya katkı sağlamış olacaksınız.

Bir çok konut sahibi kış aylarında yüksek bedel faturalar ödemekte ancak karşılığında yeterli derece ısınma alamamaktadır. Bunun en büyük nedeni petek diplerine biriken tortu ve pisliklerin zamanla ısının aşağı inmesine engel olmasıdır. Beyoğlu ilçesinden uzunca bir süredir petek temilik işlerinde profesyonel çözümler sunmaktayız.

Evinizde ve iş yerlerinizde bulunan petekler eskisi kadar verimli ısınmıyorsa, tesisat borularınızda ve peteklerinide tıkanma var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %95`i tesisatınızdaki aşırı kir ve kireçten kaynaklandığı için, senede bir kere petek temizliği yapılması gerekir. Beyoğlu Petek Temizliği için gitmiş olduğumuz evlerde ve diğer tüm mekanlarda karşılaştığımız durum peteklerin genellikle bakımlarının hiç yapılmadığıdır. Bunun sonucunda günden güne kirlenen petekler daha az verimle sizlere hizmet vermek zorunda kalmaktadır.

Beyoğlu Petek Temizliği İletişim Ve Servis Talep

Beyoğlu petek temizliği hizmetimiz ile evinizde kırma dökme işlemine gerek kalmadan, size kabarık temizlik faturaları çıkarmadan, güvenli bir şekilde peteklerinizi temizliyoruz. Profesyonel ekibimiz ve petek temizliği için kullandığımız cihazlar sayesinde petekleriniz daha fazla ısıtıyor ve daha az yakıt harcamanızı sağlıyor. Beyoğlu petek temizliği hizmetimizden faydalanmak ve bilgi almak için 0212 502 03 39 numaralı telefonumuzdan bizlere dilediğiniz her an ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.