Kalorifer Petek Bakımı İçin Gerekli Bilgiler

Isıtma sisteminizden maksimum verimlilikle faydalanmak yani konforlu ısınmak için kabarık faturalar ödememek için petek temizliği işlemini, aksatmadan yaptırmaya önem vermeniz gerekir. Şebeke suyunun dâhil olduğu tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kombi ve kat kaloriferleri, yerden ısıtma ve merkezi ısıtma sistemlerinin tamamında kullanımla birlikte kireç birikmesinden kaynaklı verimlilik kayıpları görülür.

İstanbul petek temizliği servisimizin modern donanımlar kullanarak, uzun vadeli olarak çözüm getirdiği bu problemin önemsenmemesi durumundaysa ısı kaybı günden güne biraz daha artan. Uzman ekibimiz peteklerinizi sökmeden ithal yıkama makinalarıyla etkili temizlik yaparak, petek içlerindeki ve tesisatın su geçişlerindeki tüm kireç artıklarını temizler. Böylelikle ısı kaybına bağlı verimlilik kaybı giderilir ve kış soğuklarında bütçenizi sarsan faturalar ödemekten de kurtulursunuz.

Isıtma Sistemlerinin Petek Temizliği

Metal çaydanlıkla çay demleyen ve musluk suyu kullanan herkesin iyi bildiği üzere musluk suyundaki kireç, çaydanlıkla zamanla tortu bırakmaya yani çökmeye başlar. Aynı şekilde metal malzemeden yapılan peteklerde de kireç çökmesi yaşanır ve tortulaşan kireç, sudaki diğer maddelerin birikmesi için de uygun bir ortam oluşturur. Nitekim zamanla kireç ve diğer maddelerin çökmesi sonucu tortu katmanı yerini, son derece yoğun kıvamlı bir balçıklaşmaya bırakır.

Bu yoğun tabakayı aşamayan sıcak suyunsa peteklerin her yerine ulaşması, peteklerin her yerini eşit şekilde ısıtması imkânsız hale gelir. Bu problemi en akılcı uygulamalarla gideren Kombi petek temizliği servisimiz, peteklerin dip kısmında birken tüm bu pisliği tesisattan kolayca tahliye eder. Böylelikle sıcak su eskiden olduğu gibi problemsiz, tüm petek içinde dolaşır ve peteklerin her yerinin eşit oranda ısınmasını sağlar.

Makinalı Petek Temizleme Nasıl Yapılıyor?

Tesisat işlerinde kullanılmak üzere özel tasarım makine ve sistemler geliştiren, Avrupa’nın en güvenilir markalarından olan Rothenberger’in yeni nesil petek temizleme makinaları kullana ekibimiz, eski usul denen çağdışı kalmış yöntemlerde olduğu gibi peteklerinizi tek tek sökmekle uğraşmaz. Bu özel tasarım yıkama makinasını tesisata bağlayarak, peteklerin sökülmesine gerek kalmadan temizlik işlemini pratik bir biçimde tamamlayan petek temizliği servisimiz işini bitirdikten sonra ev ve işyerinizi baştan aşağı temizlemenize gerek de kalmaz.

Çamurlu sularla her yeri kirletmeden, petek temizleme işlemini en zahmetsiz şekilde yapan tesisatçılarımız ayrıca derinlemesine temizlik için Nano Clean isimli özel bir ürün kullanır. İthal bir kimyasal çözücü olan bu ürünle petek diplerinde tabaka haline dönüşen tüm maddeler dakikalar içinde çözülür ve çözülen bu pislik yıkama makinalarımızın filtreleriyle temizlenir.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürüyor?

Isıtma sisteminde kaç peteğin temizleneceği ve peteklerin en son ne zaman temizlendiği, temizlik işlemlerinin ne kadar süreceğini belirleyen en önemli faktörlerdir. Merkezi ısıtma sistemlerinde her katta onlarca petek bulunabildiği için bu kadar fazla sayıda peteğin temizliği birkaç saat sürebilirken ev ve işyerinizdeki, 5-6 petekli sistemlerin temizliğiyse bir saati bile bulmadan tamamlanır.

Kullandığımız yıkama makinalarıyla merkezi ısıtmaların tüm petekleri tek seferde temizlenebilmekte, bu uygulamayla yerden ısıtma sistemlerinin su geçişlerindeki kireç birikintileri de problemsiz tahliye edilebilmektedir.

İstanbul ve her yerine iş ayırt etmeden sabit servis ücretiyle çalışıyor, sizleri günlerce beklemeden haftanın tüm günleri hizmet taleplerinize mümkün olan en hızlı biçimde yanıt veriyoruz. Petek temizliği servisimizin bütçenizi zorlamanıza gerek bırakmayan, makul fiyatlı hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi için telefon açmanız yeterli.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.