Kalorifer Petekleri İyi Isınmıyor 5 Çözüm Önerisi

Kalorifer peteklerinin alt kısmı ısınmıyor ve petekler istenilen ısıya ulaşmıyor ise petek temizleme ve kombi bakımının zamanında yapılmamış olması en büyük etkenler arasındadır. Kapalı ortamların daha verimli ısınabilmesi için mutlaka bakım ve temizlik çalışmaları yaptırması önemli ve mühim bir eylemdir.

Isınmanızı ve yeterli verimi almanızı engellemeyen bir çok sorun gibi petekler de önemli bir yer işgal etmektedir. Peteklerde ısınma sorunu sık rastlanan bir problem olmakla birlikte, özellikle kış aylarında ciddi zorluklara yol açabilmektedir. Doğalgaz faturalarının yüksek gelmesine karşın, ısınma sorunun yaşanması, peteklerden kaynaklanan bir sorun olmakla birlikte, bu durumda yapılması gereken işlem petek temizliğidir.Petek temizleme yaptırmadan ısınma sorunu çözülemeyeceği gibi, bu işlemin yapılabilmesi için profesyonel şekilde yardım alınması şarttır.

peteklerin altı ısınmıyorKalorifer Petekleri Isıtmıyor İse Petek Temizleme Yaptırmak Çözüm Sağlar Mı?

Kombi Doğalgaz Peteklerde Isınma Sorunu sık yaşanan bir çok ev sahibinin sorunudur.

 

Çözümü ise uzman desteği ile kolayca Çözümlenebilmektedir.. Firmamızdan İstanbul petek temizliği servisi desteği alarak bu sorundan hemen kurtulabilirsiniz.

Kimyasal Kullanımı ile Peteklerde Isınma Sorunu çözmek

Petek temizleme, petekler içerisine kimyasal içerikli bir sıvının aktarılması yoluyla yapılmaktadır. Peteklerin içinde bu kimyasal madde, özel bir cihaz yardımıyla püskürtülerek, içerideki kir ve kirecin temizlenmesini sağlar. Aynı şekilde, temizleme işlemi bittikten sonra özel cihaz yardımıyla içerideki su çekilir ve petek temizliği işlemi tamamlanmış olur. Bu aşamaların hiçbirinde peteklerin sökülmesine gerek kalmayacağı gibi, işlemin yapıldığı alan da hiçbir şekilde kirlenmemiş olur. Peteklerde Isınma Sorunu çözümü için iç temizlik şarttır.

Kombi Peteklerde Isınma Sorunu Nedeni Nedir?

Peteklerin çalışmaması gibi durumlarda, problem tesisat alt yapısı ya da kombiden ileri gelebildiği gibi, peteklerin az ısınmasının ya da petekler arasında ısınma farkının yaşanmasının tek nedeni, peteklerde biriken kir ve kireçtir. Bu durumda yapılması gereken işlem ise petek temizliğidir. Temizleme işleminin yapılmasıyla Peteklerde Isınma Sorunu giderileceği gibi, peteklerin daha verimli çalışması sağlanmış olacaktır. Zira aynı düzeyde enerji harcanmasına karşın, su akışı daha hızlı şekilde gerçekleşeceğinden, enerji yönünden tasarruf edilecektir. Ancak petek temizleme uygulamasının bireysel yöntemler ile yapılamayacağı ve bu uygulama için profesyonel firmalar tarafından yardım alınması gerektiği de unutulmamalıdır.

peteklerin altı soguk

Ekonomik Fiyatlarla Peteklerde Isınma Sorunu servis hizmeti

İstanbul Petek temizleme işlemlerini hızlı bir şekilde ve ekonomik ücretler ile çözümleyen Tam Tesisat, verimliliği %40’a kadar arttırdığı gibi, bir yıl boyunca ısınma sorunu yaşamamanızı da garanti eder. Peteklerde Isınma Sorunu için Ev, fabrika, iş hanı, ofis gibi alanlarda kısa sürede tüm kalorifer petekleri için işlem yapan ve ekonomik petek temizleme ücretleri ile hizmet veren firmamız, İstanbul’un her bölgesinde 7/24 çözüm sunmaktadır. Petek temizliği hizmeti almak ve

 

 

Tam Tesisat farkıyla tasarruf sağlamak için bize petek temizligi fiyatlari adresinden ulaşabilir, İstanbul’un neresinde olursanız olun, 24 saat boyunca garantili hizmet alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Yaptırmak Peteklerin Alt Kısmındaki Isınma Problemini Çözer Mi?

Peteklerin içinde bulunan kirli su kombi sirkülasyon pompası ile ısıtılan suyun dönerek tekrar kombiye devirdaim edilmesi sağlanır. Peteklerin içindeki su temizlenmiş olsa da eskiden kalan kirli su kombi pompası ve filtre çeperinde kalarak suyun hareket oranını minumum seviyelere düşürür. Bu durumda ise istenilen ısı seviyesine erişilemez ve ortamın ısınması gecikerek zorlanır. Hem yüksek fatura maliyetleri hemde ısı kalitesinin yetersizliğine yol açan bu durumdan kurtulmanın yolu ise kombi bakımını ihmal etmemektir. Kombi ve petek bakımı eş zamanlı ve doğru orantılı yapıldığında yüksek ve kaliteli ısıyı daha ekonomik yakıt sarfiyatı ile tüketmek mümkün hale gelir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.