Kartal Petek Temizliği

Kış boyunca faturalardaki sürekli artış yüzünden her ay biraz daha fazla harcama yapmamak için kışa girmeden önce yaptıracağınız ısıtma sisteminizin bakım işlemlerine petek temizliğini de kesinlikle dâhil etmelisiniz. Kartal petek temizliği servisimiz yıllık periyotlarla ısıtma sistemlerinin temizlenmesini önermektedir.

kartal petek temizligi

Kartal Petek Temizliği Çözümlerimiz

Kartal petek temizliği hizmetlerimiz hafta içi yada hafta sonu fark etmeksizin 7 gün 24 saat hizmet sağlar.Bu temizlik işlemi ekonomik kullanımın yanı sıra arızalara karşı da önlem alınmasını sağlayacaktır. Zamanla tesisat ve özellikle peteklerde biriken kireç yüzünden ısının büyük bölümünden faydalanamaz, konforlu şekilde ısınamadığınız için çalışma derecesini arttırdığınız ısıtma sisteminin daha fazla yakıt kullanmasından ötürü de daha fazla harcama yaparsınız. Zira şebeke suyundaki kireç yüzünden peteklerin alt kısımlarının ısınmaması, tamamı eşit ısınmayan peteğin iç mekânı da istenen şekilde ısıtamayacağı anlamına gelir.

Isıtma sistemlerinin peteklerinin her yerini, eşit miktarda ısınması gerekir. Bunun içinse tesisattan gelen sıcak su peteklerin tüm yüzeylerine ulaşmalıdır. Şebeke suyundaki kirecin metal yüzeylerde birikmesinden kaynaklı ısıtma probleminde ise petek yüzeylerinde alt bölümden itibaren ısı farkları oluşmaktadır.

kartal petek temizliği firması

Kartal Petek Temizleme Hizmetleri

Çamaşır ve bulaşık makinelerinin kullanıldığını ve ısıyı ileten tüm elemanların, yüksek ısı iletkenliği sebebiyle aynı şekilde metal malzemeli olduğunu unutmayın. Tıpkı özel kimyasal ürünler kullanılmayan çamaşır ve bulaşık makinelerinin su ısıtıcı elemanları gibi zamanla kireçlenen petekler, belli aşamadan sonra yoğun birikme yüzünden iç mekânı olması gerektiği şekilde ısıtamaz hale gelir.

Şebeke suyunda çözünmüş hale bulunan kireç, ortamın sıcaklığı ne kadar yüksekse metal yüzeylere o kadar fazla oranda tutunma yani daha fazla birikme eğilimine sahiptir. Dolayısıyla peteklerin alt kısmının ısınmamasından dolayı ısınamayan aileler ısıtma sisteminin derecesini yükseltirken aslında petek içlerinde daha da fazla kireç birikmesine yol açar. Yıllar içinde yer çekiminin etkisiyle dip kısımda toplanan kireç ve diğer maddeler o kadar yoğun bir katmana dönüşür ki, sıcak suyun peteklerin alt kısmına ulaşması imkânsız hale gelir. Bunun sonucunda peteklerin sadece üst kısmını dolaşabilen sıcak suyun tüm peteği eşit oranda ısıtması, peteğin de iç mekâna istenen biçimde ısı vermesi mümkün olmaz.

İlgili Aramalar ; Kartal petek temizligi , kartal petek temizleme , kartal petek ve kalorifer bakımı

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.