kombi performansı neden düşer

Kombinin Performansı Neden Düşer?

Kombi performansı peteklerde biriken çamurdan dolayı düşer. Sebebi için mutlaka petek temizliği gerekir. Ayrıca kombi filtre temizliği ve kombi pompa temizlemede çok önemli bir ayrıntıdır.

Başlıca Kombi Markaları Nelerdir?

Vaillant , Bosch , Buderus , Arçelik , Daıkın , Buderus , Demirdöküm , Baymak  , Proteus , Baykan , İmmergas , Alarko , Eca , Airfel gibi markalar güçlü ve kullanıcılar tarafından tercih edilen kombi markalarıdır.

Kombi ve peteklerin temizlenmesi için petek temizleme robotu gerekir. Robot sistem borulara bağlanarak basınçlı su ile temizlenmelidir. Bu sayede tek bir noktadan temizlenen petekler verimli ısınmaya başlar. Kombi performansındaki düşüş yaşamaya başlandığında eğer zamanında petek ve kombi temizlenmez ise bu durumla karşılaşabilirsiniz. Bakımlar her iki yılda bir yapılmalıdır. Performansı düşük kombilerde ise mutlaka kombinin yanma odaları kontrol edilmelidir. Sonrasında kombi içerisnde bulunan fan temizliği , buji ve çakmak bakımı yapılmalıdır. En iyi performansı sergilemek için  sırasıyla işlem yapmak en büyük ayrıntıdır. Her zaman ilk olarak bakım yapılması gereken peteklerdir. Peteklerin ilk önce yapılmasında ki amaç kombinin içerisine pislik gitmesini engellemektir. Kombinin içine peteklerden gelen su gitmemesi için önce petekler akabinde kombi temizlenmelidir.

Kombi Performansındaki Düşüş Nedenleri

. Kombi ısısının sürekli olarak değiştirilmesi

. Peteklerin Vanalarının yarım açık olması

. Peteklerin vanasının kapalı olması

Kombinin içindeki pis su ( Kazan kontrolu gerekir. )

Isıtma sistemlerini her bir maddesi için mutlaka uygulanması ve olası çıkabilen durumlar bunlardan ibarettir. Kombi ve petekler bakıma girmediğinde sadece performans düşüklüğü değil kombi arıza yapma durumu ile de karşılaşılabilmektedir. Performans ve kombinin uzun yıllar kullanılması için gerekli bakımları ihmal etmemek gerekir. Ortamın daha çok ısınması ve yakıt sarfiyatı’nın düşürülmesi de bu maddelerın yapılmasına doğrudan bağlıdır. Sizlere sunduğumuz bu makalemizin sonuna geldik..

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.