Makinasız Radyatör Temizliği Yapılırmı

Makinasız Radyatör Temizliği Yapılırmı?

Özel olarak yapılan ve teknolojik robotlar yöntemi ile olumlu sonuçlar veren petek temizleme işlemi makinasız olarak yapılmamalıdır. Makinasız radyatör temizleme işlemleri hem ortamın kirlenmesini hemde temizleme işleminin tam olarak sağlıklı şekilde yapılmasını engeller. Makineli ile yapılan işlem sonrası radyatörler ilk günkü sıcaklığa gelerek yüksek fatura ödemelerinden tasarruf sağlar. Petek temizliği İşlemlerini makina yöntemi ile uygulayarak yapan firmamız kalıcı çözüm odaklı hizmetlerini sunmaktadır.

Makinasız Petek Temizleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eski ve günümüz teknolojisinde önemini yitirmiş olan makinasız petek temizliği yöntemi bütün radyatörlerin tek tek sökülmesi ve radyatörlerin içerisine tazyikli su tutularak içeride birikmiş kum, tortu gibi maddelerin dışarıya tahliye edilerek yapılması sağlanan bir işlemdi.

Bu işlem sonrası kombi ve tesisat fayda sağlamış olsa bile ileriye dönük kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Bunun en büyük nedeni peteklerin iç kısmında oluşan yabancı maddelerin dışarıya atıldıktan sonra tesisat boruları üzerindeki kalan maddelerin kombiyi devreye aldıktan hemen sonra tekrar peteklerin içerisinde birikmesi sonucu kısa zamanda tesisatın tıkanmasını problemini beraberinde getirmesiydi.

Radyatörlerin iç kısmının kapanarak su geçiş yollarını tıkaması daha önce petek tesisat temizleme işleminin yapılmamasını doğrular. Bu durumda asla istenilen ısı performansı gösterilmediğinden ortamın ısı verimi sürekli düşer. Isı veriminin minimum seviyeden maksimum seviyeye ulaştırmanın en büyük etkeni temizlenen bir tesisata sahip olmaktan geçer.

Makinasız Petek Temizlemenin Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Makinasız yapılarak ısı performansında yeterli verim alınmayan yerlerde radyatörlerin içleri tam olarak temizlenmediği gibi tesisat borularının iç kısmı’da tortu ve katran kalarak etkisiz ve gereksiz çaba edilmiş olunur.

. Radyatör ve tesisat yerinden oynatıldığı için peteklerin delinme riski çok yüksektir. Oysa makine sistemi tek bir noktadan bütün peteklerin ve tesisatın temizlenmesini sağladığından dolayı bu risk ortadan kalkmaktadır.

. Radyatör ve kombi makinasız olarak temizlenmesi sonucunda tesisat ve bütün petekler hava yaparak ısının maksimum seviyede yanmasını olumsuz yönde etkiler. Hava almak için bütün tesisat ve peteklerin havalarının alınması zaman ve emek bakımından oldukça büyük kayıplara neden olur.

Makinasız petek temizleme işlemleri eski ve artık günümüz teknolojisinde geri kalmış bir yöntem olduğundan firmamız bu işlemi önermemektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.