Petek Temizleme İşlemi Sonrası

Ev ve işyerinizdeki ısıtma sistemini tüm kış boyunca en ekonomik şekilde kullanmak için petek temizliği düzenli olarak yaptırmalısınız. Kışın soğuk günleri başlamadan önce petek temizleme servisimizle iletişime geçerek, peteklerde biriken kireç yüzünden yaşanan ısı kayıplarının canınızı sıkmasına izin vermeyin. Bu problem sadece ısı kayıpları ve buna bağlı olarak kullanım maliyeti artışlarına yol açmamakta, kireç birikmesi yüzünden ortaya çıkan tesisat tıkanıklığı gibi arızalara da neden olabilmektedir. Kireç birikmesi arttıkça peteklerin her yeri eşit olarak ısınmadığı ve alt bölümler soğuk kalmaya başladığından, kendi yüzey alanı tamamen ısınmayan peteklerin sizi ısıtması da mümkün olmamakta…

Petek Temizlemeden Sonra Ne Yapılır?

Şebeke sularındaki kireç, aynı bulaşık ve çamaşır makinalarında görüldüğü gibi metal malzemeden üretilen peteklerde de kireçlenme problemine sebep olur. Evlerde çamaşır ve bulaşık makinalarının metalden imal edilen ısıtıcı parçalarının kireçlenmemesi için her seferinde kimyasal ürünler kullanan insanlar, aynı sorunla ısıtma sistemi peteklerinin de karşı karşıya olduğunu düşünmez.

Oysa şebeke suyunun sıcaklığı arttıkça çözünmüş haldeki kireç, metal yüzeylere daha fazla tutunma eğilimi sergiler. Zaten peteklerin alt bölümü ısınmadığı için doğru düzgün ısınamayan aileler çözümü sistemi daha yüksek derecede çalıştırmakta bulurken, sıcaklık arttığı için peteklerde daha fazla ve daha hızlı kireç biriktiğini bilmez. Sistemin suyu daha yüksek sıcaklıklara getirmesi soruna çözüm getirmediği gibi, peteklerde daha da fazla kireç biriktiği için sadece problemin daha da büyümesini sağlar.

En Son Petek Hiç Isıtmıyorsa Sebebi Nedir?

Peteklerin alt kısımlarına suyun ulaşmasını engelleyen kireç birikmesinden dolayı ortaya çıkan bu sorunlar ısı kayıplarına sebep oluyorsa tek çözüm; Petek temizliği servisimizden randevu alarak peteklerinizi temizlettirmenizdir.

Ertelemeniz durumunda peteklerde daha fazla kireç birikeceğinden gönderilen sıcak su sadece peteklerin üst bölümlerini ısıtacağından, zamanla peteklerin alt bölümü hiç ısınmamaya başlayacaktır. Servis ekibimiz petekleri sökmeden, dolayısıyla havayla temastan kaynaklı paslanma gibi sorunlara da sebep olmadan temizliği kapalı devre yapmaktadır. Kullandığımız yıkama makinaları ve kireç çözücü kimyasallar sayesinde tüm petekleri bir defada, artık kalmayacak şekilde derinlemesine temizliyoruz. Temizlik işleminden sonra ısıtma sisteminizden kış boyunca maksimum verimi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.