Petek Temizleme Makinası

By petek temizligi In istanbul petek temizleme, Petek Temizleme Fiyatları, Petek Temizliği Fiyatları, Petek temizlik No comments

İlaçlı petek temizleme deposu bulanan petek temizleme makinaları tarafından yapılmaktadır. Petek Temizleme Makinası nın deposuna su  ilave edilir ve petek temizleme makinasının motorunun uyguladığı basınçla petekler temizlenmiş olur.Ancak petek temizleme makinasının motorunun uyguladığı basınç yeterli olmadığı için ,peteklerde bulunan tortular ve kireç tabakası tamamen sökülmez . bu gibi durumlardada İstanbul Petek Temizleme ilacı devreye girer. petek temizleme ilacı asit özelliği olan bir ilaçtır. Asit özelliği sayesinde kireç tabakasını ve tesisat sisteminde bulunan diğer yabancı cisimleri tesisat sisteminden söker. İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasına servisimiz vardır. Petek temizlik fiyatları için bizden fiyat almadan sakın başka yerlere yaptırmayın.

Bu uygulama 3 aşamadan oluşur bunlar şöyle sıralanır;

  1. Adım(Ön Temizleme): Kombideki gidiş- dönüş boruları sökülür ve makinanın hortumları bağlanır. Makina ısıtma özelliği devreye alınmadan çalıştırılır. Böylece sistemin ön temizliği yapılmış olur.

  2. Adım(İlaçlı Temizleme)Temizleme kimyasalı depo içerisindeki temiz suya katılır. Isıtma sistemi çalıştırılır. İdeal sıcaklık 40°C ile 50°C arasındadır. Sirkülasyon tesisat temizlenene kadar devam eder.

  3. Adım(Durulama): Sistem temizlendikten sonra makinanın deposu boşaltılır ve temiz su doldurulur. Temiz su ile sirkülasyon yapılır ve işlem sonlandırılır. Son olarak sisteme su ekleyip çalışmaya hazır hale getirin. Radyatör ve peteklerin havasını almayı unutmayın

 

Petek Temizleme Makinasının Uygulama Alanları

Petek temizleme makinası ile soğutma ve ısıtma amaçlı suyun devir daim yaptığı tüm parçaları ve tesisatları temizler. Radyatör, kalorifer peteği ve motor blogu su kanalları; Demir, bakır, ve plastik boruların temizliğinde  petek temizleme makinası ile sorunsuz işlem yapabilirsiniz.

metal gövdesi ile ısıya, darbelere karşı depo koruması sağlar ve makinayı uzun yıllar kullanmamızı sağlar. Makine üzerinde kullanılan vanalarla sistemde dolaşan sıvının geri depoya gelmesi önlenmiştir ve motor sesi makine kabini sayesinde min. seviyeye indirilmiştir.

Kalorifer petek temizleme işlemi ihmal edilmemesi gereken önemli bir konudur. Sizde havalar soğumaya başlamadan önce kalorifer tesisatınızın bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Firmamızı arayarak aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Radyatör temizliği yaptırmaya karar verirseniz, Türkiye’nin öncü firması olan firmamızdan servis talep edebilirsiniz. Firmamız yaptığı bütün işlere 1 yıl garanti vermektedir.