Petek Temizleme Ne Şekilde Verim Sağlar?

Doğalgaz sistemi ile ısıtılan ve kalorifer peteği kullanılan alanlarda ortaya çıkan ısınma sorunlarının temel nedeninin genellikle kombi olduğu düşünülür. Ancak peteklerin ısınma probleminin kombiden kaynaklandığı nadir olarak görülür. Zira kombinin arızalanması durumunda; kombiden ses gelmesi, kombinin üzerindeki ışıkların yanıp sönmesi ya da kombiden sıcak su gelmemesi gibi problemler ortaya çıkar. Oysa çoğunlukla bu problemler görünmediği halde, petekler ısınmaz.

Ortamdaki bazı peteklerin hiç ısınmaması ya da peteklerin sadece alt veya üst bölümünün ısınmasının nedeni borulardaki tıkanmadır. Kömür sobası ile ısıtılan alanlarda düzenli olarak baca temizliği yapıldığı gibi, kalorifer petekleri ile ısıtılan alanlarda da belirli aralıklarla petek temizliği yapılmalıdır. Bilhassa şebeke suyunun kirli olduğu bölgelerde bu işlemin daha sık yapılması ısı verimliliğini artırır. İstanbul gibi hem büyük çoğunluğu kalorifer ile ısınan hem de nüfus bakımından son derece kalabalık olan alanlarda petek temizleme yapılmadığında ısınma sorunları ortaya çıkar. Bu problemleri çözmek için ise kombi petek temizliği servislerinden destek almak gerekir.

Petek Temizleme Yaptırmak Şart Mı?

Şebeke suyundaki kireç ve diğer maddelerin peteklerin dip kısımlarında çökerek, kalın tabakalar oluşturması ısı kayıplarıyla birlikte ısınma maliyetinde önemli oranda artışa neden olur. Zamanla su geçişlerinin tıkanmasına, vanalarda problem yaşanmasına ve tesisat üzerinden taşınan kirecin sistem elemanlarına zarar vermemesine yol açan bu sorunun çözümü için mutlaka peteklerin iç bölümünün temizlenmesi gerekir.

Bu petek temizleme işlemini eski usul yöntemlerle yani petekleri sökerek yapmak yerine modern teknolojiden yardım alan petek temizliği servisimiz, probleme mümkün olan en pratik şekilde çözüm getirir. Ridgid marka yıkama makinaları kullanan servis ekibimiz, bu özel tasarım makinaları tesisata bağlayarak petek içlerindeki çamurlaşmayı zahmetsizce temizler. Petekleri sökmekle uğraşmadığımız için hizmetlerimizin fiyatları, eski usul petek temizleme yöntemlerine nazaran çok ama çok daha uygundur.

Petek Temizleme Uygulamasının Aşamaları

Şebeke suyundaki kirecin petek diplerine çökmesiyle oluşan tortu, diğer maddelerin de bu tortuda birikerek kalın bir balçık tabakası oluşmasını sağlar. Sistemin ısıttığı su bu yoğun tabakaya takıldığından, petek içindeki sıcak su dolaşımı sekteye uğrar. Peteklerin alt bölümleri daha az ısındığı için ısı kaybı yaşanılmasıysa kaçınılmazdır. Petek temizliği servisimizin hizmetleriyle yüksek faturalar ödemekten kurtulur, çok daha konforlu bir şekilde ısınırsınız.

Ridgid petek temizleme makinalarımızı sisteme bağlayarak gerçekleştirdiğimiz temizlik işleminde Nano Clean isimli özel bir kimyasal temizlik ürünü kullanıyoruz. Bu özel formüllü ürün sayesinde balçıklaşmayı olduğu gibi temizlememize gerek kalmıyor çünkü Nano Clean petek içlerinde balçıklaşmaya neden olan maddelerin suda çözülmesini sağlayarak, temizlik işleminin kolayca yapılmasını sağlıyor

. Nano Clean temizlik ürününün tüm petek yüzeylerine etki etmesi için suyu özel bir şekilde petek içlerine veren yıkama makinalarımız, çift yönlü yıkama yaptığı için peteklerin iç kısmında temizlenmeyen hiçbir bölge kalmaz. Suyun akış yönünün hızla değiştirilmesiyle petek içlerinde çalkalama etkisi oluşturan bu özel yıkama yöntemi sayesinde Ridgid yıkama makinalarımız derinlemesine temizlik yapılmasına imkân tanır. Durulama işleminde çift yönlü su akışı ile peteklerin iç kısmında suyun ulaşmadığı hiçbir bölge kalmaz ve kış boyunca aynı sorunla karşılaşmadan, rahatça ve daha ucuza ısınırsınız.

 Petek Temizleme Firmaları

İstanbul’da petek temizleme hizmeti almadan önce, firmalar hakkında bilgi edinmek ve güvenilir olmayan servislerden hizmet almamak maddi kayıpların önüne geçmeyi sağlar. Beylikdüzü petek temizliği firmaları tarafından servis almadan önce bilinmesi gerekenler şöyle:

  1. Uygulamayı gerçekleştirecek olan firma, modern petek temizleme ekipmanları kullanmalı, petekleri yerinden sökmeden işlem yapmalıdır.
  2. Garantili şekilde hizmet veren petek temizliği firmalarının tercih edilmesi, ısınma sorunları yaşanması durumunda güvence sağladığından önemlidir.
  3. Firmanın kullandığı temizlik kimyasallarının kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Kalitesi düşük kimyasallar tesisat sistemine zarar verebilir.
  4. Profesyonel olmayan elemanlarla hizmet veren firmaların yapacağı uygulamalardan sonuç almak mümkün olmaz. Bu nedenle petek temizliği şirketi araştırırken firma profili dikkatli şekilde incelenmelidir.

Peteklerin Temizlenmesi Kaç Saat Sürer?

Evinizin her yerini kirletmeden petek temizleme işlemi yapan servis ekibimiz, ofisinizde işlerinizin saatlerce yarım kalmasına yol açan kapsamlı tesisat işleriyle uğraşmaz. 5-6 petekli ev ve işyeri ısıtma sistemlerinin temizliği bir saat bile sürmemekte, petekler sökülmediği için bu kısa sürede dahi günlük işlerinizi dilediğiniz şekilde, sekteye uğramadan yapabilirsiniz. Üstelik çamurlu suların zemine akması gibi bir problem de olmaksızın

. Yerden ısıtma sistemi, kat kaloriferi, kombi ve her tip merkezi ısıtma sisteminde kullanılabilen bu temizlik yöntemi kısacası şebeke suyu kullanarak ısı yayan tüm sistemler için en pratik bakım uygulamasıdır. Merkezi ısıtma sistemlerinde bir defada çok sayıda petek temizlendiği için peteklerde ne kadar kireç birikintisi olduğuna da bağlı olarak petek temizliği birkaç saat sürebilir.

Avantajlı fiyatlarla ve haftanın hangi gününde olduğumuza bakmaksızın, kesintisiz olarak hizmet veren petek temizliği servisimizden bir telefonla randevu alabilirsiniz. Tüm ilçeye sabit servis ücretiyle hizmet veren servis ekibimizle iletişime geçmek için 7/24 telefon açabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.