uygun fiyatlı petek temizliği

Petek Temizleme Neden Gereklidir?

Genel olarak tesisat ve radyatör iç kısımlarında kirli yağ tabakası çamurlaşarak balçık haline gelir. Petek temizlemenin gerekliliği ise kapalı devre sistemlerin genelinde sürekli olarak kombiye eklenen 1.5 ile 2 bar suyu tesisat, radyatör ve kombi içerisinde sirkülasyon etmesi sonucunda su kendini yenileyememektedir. Suyun tazelenerek yenilenmesi ve bir an önce peteklerin içlerindeki kirli suyun dışarı tahliye edilmesi ısı ve yakıt tasarrufu için oldukça hayati önem taşır.

Petek Temizlemenin Gerekli Unsurları Nelerdir?

Kalorifer tesisatı 2 yılda bir muhakkak temizlenerek bütün yağ, kum, tortu ve çamurdan arındırılması gerekir. Isı kalitesini azaltarak ortamın soğuk kalmasına neden olan maddeler kış aylarında yüksek fatura tutarını da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle firmamız tarafından belirlenen periyodik zaman dilimlerinde mutlaka petek temizleme hizmetlerinden yararlanmanızı ve koşulsuz profesyonel bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Gerekli bütün hallerde radyatör ısı iletiminde bir sorun oluştuğunda uzman tesisat firmalarından hizmet almanız en olumlu sonuçları almanızı sağlar.

Yüksek faturalardaki belirtilerin en belli sebebi radyatör temizleme‘nin yapılmaması ve kombi bakımının ihmal edilmesi sorunlarıdır. Sorunun çözüm odaklı sonuca ulaşması için bireysel olarak bir kişi ile çalışmak boş yere ekonominizin harcanmasına neden olur. Ancak kurumsal ve uzman tesisat firmaları tarafından yapılan tüm çalışmalar sizlere en doğru kararı verdiğinizi kısa zamanda göstermiş olacaktır.

Petek Temizleme İçin Hangi Cihazlar Gerekir?

Kalorifer petek temizleme için gereken cihazlar genellikle basınçlı su veren ve ilaç kullanımına uyumlu cihazlar en birinci tercih sebebi olmalıdır. Ancak yeni ve bir başka teknolojiye sahip cihaz ise hava kompresörlü cihazlardır. abau gibi cihazlar petek, kombi ve tesisatın iç kısımlarının temizlenmesinde önemli cihazlardır. Kalorifer peteklerinin dış temizliğini gidermek için ise buharlı ve basınçlı yıkama robotları en iyi cihaz kullanımına uygun aletlerdendir.

Petek temizlemenin gerekliği daha iyi ısı performansı, düşük fatura ödemesi ve sağlıklı yaşam için en etkili kalıcı çözüm metodudur.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.