petek temizleme süreç ve işlem

Petek Temizleme Süreç Ve İşlem

Petek temizleme işlemi ile yeteri kadar ısı derecesi olmayan, verimli çalışmayan radyatörleriniz tarihe karışıyor. Petek temizleme süreç ve işlem zamanlamasını sizlere aktaracağız. Ekonomik petek temizliği fiyatlarımızdan ücret bilgisi hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı www.petektemizligifiyatlari.com ziyaret ediniz.

Kış aylarında tüketicinin cebine ciddi maliyetlerle yansıyan doğalgaz faturaları, petek temizleme hizmeti ile en aza indiriliyor. Zamanla kirlenen ve verimli çalışmayan kalorifer peteklerinin, gereğinden fazla enerji harcamasını istemiyorsanız, sizler için en iyi hizmeti sunan firmamız ile petek temizliğinizi yaptırarak en iyi sonuca ulaşabilirsiniz.

Petek temizleme sektöründe profesyonel ekibimiz ile birlikte ileri teknoloji ekipmanlarımızı kullanarak, evlerinizi sıcacık yuvalara dönüştürmeniz için en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Dilediğiniz zaman bulunduğunuz yaşam alanlarındaki petek temizliği için bizlerle iletişime geçebilir, sizlerde verimli ısıya ve düşük enerji ile daha az fatura ödemeye geçebilirsiniz.

Petek Temizliği Gereken Durumlar

 • Peteklerin yarısı ısınmadığında

 • Kombi ayarı yüksekte olduğu halde ısının düşük olması halinde

 • En son petek hiç ısınmıyorsa

 • Kombi arızaları arttıysa

 • Peteklerde 2 yıldan beri temizlik yapılmamışsa

 • Filtrede tıkanıklık meydana geliyorsa

 • Tesisat borularından ses gelmesi

 • Faturaların yüksek gelmesi

 • Kombinin sık sık açılıp kapanması

Bu ve bunun gibi sorunlar ile karşılaştığınızda firmamız ile anında iletiime geçerek kalorifer petek temizleme hizmetimizden yararlanmalısınız.

Ev, okul, işyeri gibi her alanda bulunan petek temizliği için profesyonel firmamız, gerekli bakım ve onarım işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Petek temizliği öyle sanıldığı gibi piyasada merdiven altı çalışan kişilerin eline teslim edilecek kadar basit bir işlem değildir.

Kış günlerinin vazgeçilmezi olan ısı kaynağımız olan kalorifer petekleri, bu konuda uzman kişiler tarafından temizlenmeli ve gerekli bakımları yapılmalıdır.

Isınma ile ilgili sorun yaşadığınız zamanlarda, ilk olarak başvuracağınız yer; elbette petek temizliği konusunda uzman olan firmamız olmalıdır.

Ekibimiz petek ve tesisat temizliği çalışmaları yaparken, içeriğinde asit olmayan kimyasallar ve özel makinalar kullanmakadır. Temizliği yapılacak olan tesisat için, öncelikle kombi tesisatına makine takılır , bunun için en doğru bağlantı noktasını seçmek yine ustalarımız tarafından belirlenir.

Bu seçim esnasnda evin kirlenmesine mani olmak ve peteklerin içerisinden çıkan tortuların kolay şekilde tahliye edilebilmesi için, genellikle kombinin altı ya da banyodaki vanalar tercih edilmelidir.

Kullanılan makinalardaki hava ve su kolorifer borularının içerisinde, peteğin dibine oturmuş olan tortuları bir anda havalandırırve dışarı atılmasını sağlar.

Ekibimiz bu işlemi peteklerden temiz su gelinceye kadar tekrar ederler. Petek temizliği işleminin bitmesi ile birlikte özel olarak hazırlanmış olan koruma ve temizleme, kimyasalı atılıp parçalar yeniden itina ile yerlerine takılır.

Son olarak ustalarımız tarafından kombinin su seviyesi ayarlanarak, varsa peteklerdeki hava alınıp kullanıma hazır hale getirilir. Her iki yılda bir, verimli ısı almak ve nerji tasarrufu sağlamak için periyodik kombi petek temzleme işlemleri yapılmalıdır. Eskiden petek temizleme işlemi olarak tüm kombi sökülür, içerisine hava ve tazyikli su verilirdi. Oysa artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte kimyasallı petek temizleme işlemleri yapılmaya başlandı.

Kesinlikle kombinize ve peteklerinize zarar vermeyen bu yöntem ile, ekibimiz verimli ve etkili sonuçlar almanızı sağlamaktadırlar. Kombi bakımı için filtre temizliği olmazsa olmazlar arasında yer alırken, bünyemizde çalışan profesyonel ustalarımız, siz değerli müşterilerimizin kombilerinde bulunan hava haznesini özel makineler ile temizleyip, ardından gerekli bakım işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Kombi bakımı için muhakkak 2 yılda bir bizimle iletişime geçmeli ve ısınma oranındaki farkı hissetmelisiniz. Firmamızda periyodik olarak uygun fiyata kombilerinizin bakımını yaptırmanız, konforlu bir kış geçirmeniz için kaçınılmaz olacaktır.

Piyasada kombi temizliği adı altında parçalarının açılıp elektirik süpürgesi ile temizlenmesi gibi işlemler, kesinlikle doğru yöntemler değildir. Kombinin iç temizliğinin de yapılması gerekmektedir. Ekibimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar yapılan kombi temizliği sonrasında arızalar artık geride kalacaktır.

İstanbul’da tüm ilçeler için uygun fiyata petek temizliği sunan firmamız aracılığı ile, sizlerde kış aylarında sorunsuz ısınmanın keyfini süreceksiniz. Petek temizleme fiyatları için, sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden yararlanarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini esas alan çalışma standartlarımız doğrultusunda, ekonomik ve zahmetsiz petek temizliği hizmetlerimiz ile sizlerde tanışmalısınız.

Petek temizleme fiyatları evinizde kullandığınız petek sayısına göre farklılık gösterir. Diğer yandan kullandığınız peteklerin modeli ve ısıtma sistemi de bu konuda belirleyici unsurdur. Petek temizleme işleminde en çok işçilik alüminyum petekler için geçerlidir. Bu nedenle en yüksek rakamı bu petekler alır. Sonrasında ise dökümve panel petekler fiyat sıralamasında yerini almaktadır. Firmamız en uygun petek yıkama fiyatları ile işçiliği sizlere sunar.

Azami olarak iki yılda bir bakımı yapılması gereken kalorifer ve kombi sistemleriniz için ekibimiz ile itinalı temizlik çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Radyatör temizliği konusunda özel olarak tasarlanmış cihazlarımız ile, uzman ekibimizin itinalı çalışmaları sonrasında, konforlu kış mevsimi sizler için kaçınılmaz olmaktadır.

Radyatör peteklerinde meydana gelen ısınma sorunları arasında, kimi zaman bir kısmının sıcak diğer kısmının soğuk olduğuu görülür. Bu durum sizlere radyatör temizliği yaptımanız için bir alarm çağrısıdır aslında.

Petek temizliğinde güvenilir yöntemler ile sizlere hizmet veren, tam donanımlı ekibimiz sayesinde, koloriferlerinizin iç aksanı zararsız kimyasallar ile temizlenmektedir. Kireç tabakasının alt kısma oturması nedeni ile, peteklerin alt kısmının zamanla ısınmaması kaçınılmazdır. Ekiplerimiz bu gibi sorunlar için radyatör temizliği gerçekleştiren makinelerimizi kullanarak, tamamen tortulardan arındırmaktadır.

Özel kimyasal maddeler ile son model makinalarımız aracılığı ile temizlenen petekleriniz, artan enerji maliyetinizi en düşük seviyeye düşürecektir. Böylelikle petek temizliği için yapmış olduğunuz ödeme ücreti, daha az gelen doğalgaz faturalarınızdan amorti etmiş olacaksınız.

Evlerimizin ısı kaynağı olan kalorifer petekleri de bakım ve temizlik ister. Sıcak yuvalarda oturmamızı sağlayan radyatöreler yeteri miktarda ısınmadığında, daha yüksek derecede çalıştırır ve böylelikle enerji kaybına neden oluruz. Oysa uzman firmamız sayesinde bu durumdan kurtulmanın yolu, petek bakımı ve temizliğnden geçmektedir. Petek bakımı periyodik zaman dilimlerinde uzman kişiler tarafından yapıldığında, ilk günki ısı iletkenliğini koruyacaktır.

İlk Olarak Hangi İşlem Uygulanır?

 • İlk olarak kombi kapatılır

 • Kombi için su giriş vanaları tamamen kapatılır

 • Ede bulunan bütün radyatörlerin giriş ve çıkışları kapatılır

 • Temizliği yapılacak olan her kalorifer için peteğin giriş çıkış vanası açık olmalıdır. Banyoda bulunan havlupan radyatörü sökülmelidir.

 • Petek temizleme cihazının hortumlarından birisihavlupan giriş vanasına takılır.

 • Cihazın hortumlarından biri havlupan vanasına takılır. Çıkış vanasındaki hortum tuvalete verilir.

 • Radyatör temizleme makinasına su verilir

 • Petek temizleme makinası çalıştırılır

 • Temizliği yapılacak olan peteğe tazyikli su verilir

 • Aynı zamanda basınç ile radyatörün içindeki pisliklerin sökülmesi sağlanır

 • Tahliye edilen suyun temiz olarak akması sağlanana kadar bu işlem devam eder

Kalorifer petek temizliği deyince aklınıza kesinlikle tamirat gelmesin. Çünkü; tamamen bakım olayıdır bu. Firmamız tarafından yapılan petek temizliği esnasında her türlü detaya inilir ve kombi filtresine kadar temizlik yapılır.

Sizlere gerekli temizlik ve bakımın ardından sunulan petek kimyasal koruyucu ile ilerleyen dönemlerde kombinizin çalışması halinde, tesisatta bu kimyasalın dolaşması sonucu tortuların peteği tıkamasına engellenmiş olur.

Daha yüksek ısıda daha az fiyata ısınmak için bizimle iletişime geçin ve petek temizleme bakımınızı zamanında yaptırın. Gerekli bilgi ve aklınıza takılan sorular için iletişim bölümünden telefonumuz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.