Petek Temizleme Yalanı

Petek temizleme yalanı olarak ifade edilen terim nedir? Neden yalan olarak ifade edilmiştir? Öncelikle her cihaz yada kullanıma bağlı olan her nesne belli bir zaman sonra toz , kullanım hataları gibi sorunlar yüzünden bakım ve temizlik yapılması gereklidir. Peteklerin içerisinde bulunan yağ belli bir zaman sonra kullanıma bağlı olarak katran halini alır. Bu durumda petek temizleme yapılması gerekir. Petek temizleme yalanı olarak ifade edilen ve bir çok kullanıcının kafasını karıştıran bu soruya açıklık getireceğiz.

Peteklerin içerisinde bulunan yağ ve çamur suyun hareket oranını düşürdüğünden mutlaka temizlik şarttır. Bu durumda petek temizleme yalanı tezi çürümüş bu düşüncenin yanlış olduğu gerçeğini ortaya koymuştur.

Radyatör ve kombi tesisatı mutlaka iki yılda bir kez temizlenmelidir. Yalan olarak ifade edilen tesisat temizleme işlemini hafife alan bu işi bilimsel olarak yapıldığına inanmayanlardır. Bu gibi düşüncelerin yanlışlarla dolu olduğunu örnekler ile açıklayacağız.

Petek Temizleme Yalanı Ve Gerçekler

Doğru bir bilginin yalan olduğunu savunan bireyler öncelikle şunu bilmelidirler ki ; Kombi ve petek bakımı için bir çok ilaç ve petek temizleme robotu icat edilmiştir. Bu durumda bile yalan olarak bilinen bu gerçeğin gerçekten doğru bir bilgi olmadığı ortadadır.

Araç motorlarının içerisinde bulunan yağ belli bir zaman sonra özelliğini yitirirler. Bir zaman sonra katran haline gelirler.Bu durumda motor yağının temizlenerek dezenfekte edilmesi gerekir. Bu durumda ise her zaman olarak bakım ve temizlik her zaman insanlar tarafından önemsenerek düzenli olarak yapılması gereken mutlak işlemdir. Sizlere petek temizleme yalanı olarak ifade edilen bu düşüncenin tamamen uydurma bir safsatadan ibaret olduğunu anlatarak bu gibi sözlerin doğruluk payının olmadığını bilmenizi isteriz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.