Petek Temizlemenin Püf Noktaları

Petek Temizlemenin Püf Noktaları

Isı veriminin arttırılmasını ve yüksek doğalgaz faturası ödenmesinin önünü kesen petek temizleme işlemi ile aynı zamanda radyatörlerin çürümesini ve kombinin uzun yıllar kullanılması da sağlanmaktadır. Bu sayede hem ekonomik hemde yüksek ısı artışı gözlenmektedir. Petek temizlemenin püf noktaları ise yapılan hizmetin teknolojik cihazlar ile hijyenik olarak yapılmasından geçmektedir.

Temizleme işlemine başlamadan önce mutlaka ön keşif yapılarak ev yada işyeri gibi kapalı ortamların hijyene uygun olan ortam tercih edilmelidir. Makine sistemi sayesinde temiz suyu tesisat üzerinden yoğun bir basınç ile peteklerin içlerine gönderen cihaz içeride oluşmuş katranlı suyun dışarıya tahliye edilmesini sağlamaktadır.

Hem temiz suyun sürekli olarak makine içerisinde dolmasını hemde atık suyun dışarıya atılmasını sağlayan en uygun yer hiç şüphesiz banyo tarzındaki kişisel alanlardır. Bu gibi yerlerde radyatörler sökülmediği gibi hijyenik bir işlem ile yapılabilen petek temizliği işlemi kısa ve un uygun petek temizleme fiyatlarından hizmet almanızı kolaylaştırır.

En uygun yerin banyolar olduğunun altını çizerek bazen banyo gibi alanlarda petek yada radyatör bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak tesisatın cihaza bağlanması işleminin yapılabileceği en uygun yer kombi tesisatının alt kısmında yer alır. Kombinin alt kısmında 4 boru bulunmakta, Bu boruların en sağ ve en sol kısmında bulunan yerler ise en sağ kısımdaki peteklere sıcak su gidiş hattı ve en soldaki boru ise peteklere giden suyun kombiye tekrar dönerek sirkülasyon (dönüş hattı) yapmasından bu ismi almaktadır.

Petek makinası peteklerin dönüş kısmına bağlanarak diğer taraftaki su gidiş hattından makine sistemindeki tazyikli suyun petekler ve tesisattan gelerek dışarıya tahliye edilmesi sağlanır. Bu sayede hem petek tesisatı hemde radyatörlerin iç kısmında bulunan ısıyı engelleyecek maddeler dışarıya taşınır. Bu işlemin tam ve sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için daire yada ortamda bulunan petek vanalarının hepsi kapatılarak tek peteğin vanasının açık bırakılması alternatif bir yöntemdir.

Bu yöntem ile tazyikli suyun açık bırakılan peteğe yöneltilerek daha iyi temizlenmesi amaçlanır. Temizlenerek katran çamur gibi yabancı maddelerden temizlenen radyatör kapatılarak sıradaki radyatör açılarak temizlenen peteğin vanası kapalı konuma getirilir. Böylelikle her radyatör tek tek temizlenerek en püf ince ayrıntı göz ardı edilmeyerek son derece profesyonel bir hizmet amaçlanır. Firma düzeyinde profesyonel bir petek temizliği sizlerde yaptırabilirsiniz. İstanbul da en uygun petek temizliği fiyatları için hemen bizlere ulaşın.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.