Petek Temizliği İle Kışa Hazırlık

Petek Temizliği İle Kışa Hazırlık

Isıtma sistemlerinde kullanılan suyun şebeke suyu olması ve bilindiği gibi şebeke suyunun da kireçli olması, sudaki pislikle birlikte kireç tortusunun zamanla peteklerin geçiş kısımlarını tıkamasına yol açar. Bu durum ilk zamanlar önemli bir sorun gibi görünmemesine rağmen kısa sürede petekler verimli şekilde ısınmaz, bunun neticesinde de daha fazla yakıt harcanmasına rağmen konforlu şekilde ısınmak güçleşir.

Özel kimyasal ve yıkama makinalarıyla sunduğumuz petek temizliği hizmetlerimiz, peteklerin içinde tıkanmaya yol açan tüm pislik ve kireç tortusunun pratik bir şekilde temizlenmesini sağlıyor.

Peteklerin sökülmesine gerek kalmayan petek temizleme hizmetlerimizde Nano Clean Kombi kimyasalıyla tüm pislik ve kirecin çözülmesini, çift yönlü yıkama yapan yıkama makinalarıyla petek içlerinin pislikten tamamen arındırılmasını sağlıyoruz. Yerden ısıtma, kalorifer ve kombi petek temizliği hizmetlerimizde petekler sökülmediği için çamurlu sular yer yere akmamakta, petek temizleme işlemi size hiçbir zahmet vermeden kısa sürede tamamlanmaktadır.

Özel olarak etkin petek temizliği yapmak için geliştirilen bir formüle sahip olan Nano Clean Kombi kullanılarak gerçekleştirilen petek temizleme, petek içinde tıkanmaya yol açan tüm pisliğin çözülmesi ve sonra da petek içlerinin yıkanması işlemidir.

Kombi ve kalorifer petek temizliği işleminde kullanılan Nano Clean kısa sürede kireç birikintisinin ve çamurlaşmaya neden olan pisliğin çözülmesini, çift yönlü yıkama sayesinde durulama etkisi oluşturan petek temizleme makinalarıysa çözülen tüm yabancı maddelerin petek içinden tahliyesini sağlar. Zeminden ısıtma, kalorifer ve kombi petek temizliği işlemlerinde kullanılan bu cihazlar ve özel kimyasallar sayesinde peteklerin tesisattan sökülmesiyle uğraşılmaz ve işlem son derece kısa sürede tamamlanır.

Peteklerin altı ısınmıyorsa sizde mutlaka petek temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği fiyatları sitemizden hemen uzman servis desteği alabilirsiniz.

Kombi ve kalorifer petek temizliği, 1,5 ila 3 saat arasında değişen bir sürede tamamlanır. Sistemdeki peteklerin sayısı ve uzunluğunun yanı sıra peteklerin mevcut durumu da petek temizliği işleminin süresini etkilemektedir. Peteklerden su geçen ve bu sayede peteklerin, dolayısıyla iç mekanın ısınmasını sağlayan geçişlerdeki tıkanıklığın giderilmesi için daha evvel hiç temizlenmemiş peteklerin temizliği daha uzun sürmektedir. Her sene düzenli olarak petekleri temizlenen orta büyüklükteki ısıtma sistemlerinin temizliği yaklaşık 1,5 saat gibi bir sürede tamamlanır.

Firmamız peteklerinizi her sene düzenli olarak temizletmenizi ve bunun için de kış öncesini seçmenizi tavsiye etmektedir. Kış süresinde durmaksızın çalışan ısıtma sistemlerinin peteklerinde herhangi bir ısınma sorunu olmaması için petek temizliği işlemini sonbahara girişle birlikte yaptırmanızda yarar var. Bu sayede ekonomik ve konforlu bir şekilde ısınmanın keyfini sürebilirsiniz.
Isı sirkülasyonunun bozulmasına, pahalıya ve konforsuz şekilde ısınmanıza yol açan petek tıkanmalarına yeni cihazlardan destek alarak pratik çözümler sunan petek temizleme firmamızın profesyonel hizmetlerinden haftanın tüm günleri, İstanbul’un neresinde olduğunuz fark etmeden sadece bir telefonla yararlanabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.