Petek Temizliği Ne Kadar Süre Alır

Petek Temizliği Ne Kadar Süre Alır?

Uzun zamandan beri, petek temizliği yapılmadığı takdirde beraberinde olumsuz birçok faktörü de getirmektedir. Alındığı günden beri kullanılan petekler zamanla tesisat boruları içerisinde kireç, tortu, pas vb. maddeler birikmektedir. Bu birikmeler zaman içerisinde tam verimli çalışmamasını ve ısınma gücünün gözle görülür şekilde düşmesi görülebilir.

Sıklıkla yaşanan bu durumlar sonucunda hem kombi hem de peteklerin kullanım ömürleri azalması ekstradan  da doğalgaz faturalarında %30 daha fazla fatura gelmesi söz konusu olacaktır. Yaşanan bu tür sıkıntıların olmaması adına işinin uzmanı olan profesyonel kişiler tarafından petek temizliği yaptırılması şarttır.

Petek temizliği konusunda bilgisi ve deneyimi olmayan kişiler tarafından yapıldığı takdir de hem peteklerin hem de kombinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını hem de kalıcı hasar oluşması söz konusu olabilir. Uzman kadromuz ve ekipmanlarımız ile güvenilir bir şekilde bu hizmeti alabilirsiniz. En uygun petek temizliği fiyatları için hemen bilgi alın.

 Peteklerin kullanım sıklıkları özellikle kış aylarında daha fazla  olmaktadır.  Bunun beraberinde yeterince ısınamama, kombinin gürültülü çalışması, faturaların  eskisine nazaran daha fazla gelmesi durumları vb.  şartlar petek temizliğinin yapılması zamanının geldiğini anlarız. Petek temizliği yapılmadığı takdirde daha fazla yakıt tüketimi, petek ve kombilerin sağlıklı bir şekilde çalışmamasına ve peteklerden eşit bir şekilde ısı alamama gibi durumlar sık karşılaşır. O yüzden uzman kişilerden yardım alınarak kolaylıkla petek temizliği yaptırılması gerekmektedir.

Peteklerin temizliği,  tesisat borularının içerisinde biriken pisliklerin kirlilik durumlarına göre değişmektedir. Ortalama 1 saat kirlilik durumlarına göre 2 saati bulabilmekte.  Bu işlemde petekler sökülmeden kolaylıkla yapılmaktadır. Temizlik, yapılmadan önce peteklerin içerisinde bulunan kir tabakası yüzünden ısının peteklerin her noktasına eşit bir şekilde dağılmamasına ve sağlıklı bir şekilde çalışılmasına olanak sağlamaz.

Petek temizliği sonrası bütün peteklerin tamamında %100 eşit bir seviyede ısı vermesi sağlanmış olur. Yakıt tüketimi de gözle görülür şekilde azalır. Profesyonel makine,  yıkama makinesi ve özel kimyasal maddeler ile petek temizliği uzman ekip kadromuzla güvenilir bir şekilde bu hizmetleri bizden alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir