petek temizliği hangi sürede yapılır

Petek temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Verimli Isı ve doğalgaz yakıt tasarrufu sağlamak amacı ile belli aralıklar dahilinde petek bakımı yapmak en doğru çözümdür. Petek temizliği ne kadar sürede yapılır? Petek bakımları hangi aralıklarda temizlenir? Sorusunun net cevabı ise İki yılda bir olmalıdır.

Petekler Kaç Yılda Bir Temizlenir?

Petekler periyodik olarak son temizlenen tarihten iki yıl sonra temizlenir. Radyatörlerin içerisinde sürekli olarak su dolu olduğundan dolayı zamanla su katran ve balçık ile dolarak su geçiş yollarını kapatır. Bu durumda ısı performansında büyük bir düşüş yaşanır ve peteklerin özellikle alt kısımlarında ılık ısı ve soğuk ısı gözlemlenir. Bu durumu anlamanın en iyi yolu kombinin yüksek ayarda yanmasına rağmen peteklerin dışına el ile temas edildiğinde yeteri ısı hissedilmiyor ise petek temizliği zamanı gelmiş demektir.

Isınmak için kullandığımız radyatör temizliği iç yüzeyinde zamanla kireç, çamur, balçık ve korozyon atıkları oluşur.  Petekler hangi aralıklarla temizlenmelidir? Bu atıklar peteklerin ısıtma verimizini olumsuz yönde etkileyerek, daha az ısı vermesine neden olur.

 

petek temizliği zamanı

Isı Performansını Arttırmak İçin Hangi Sürede Periyodik Bakım Gerekir?

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmezi, ısıtma sistemlerimizden olan peteklerin zaman zaman özel makine ve kimyasallar ile temizlenmesi gerekmektedir. İşte bu aşamada firmamız sizlere son teknolojiye sahip ekipmanları ve uzman kadrosu ile tam destek vermektedir.

Profesyonel firmamızın servis ekipleri ile son derece ekonomik petek temizleme hizmetlerinden en fazla iki senelik aralıklarla faydalanmanız, kalorifer sisteminizin daha verimli çalışması için yeterli olacaktır.

Kalorifer sisteminin temel parçalarından olan ve ıs iletimini sağlayan petekler, yüksek verimde çalışmaya devam etmesi adına, petek içerisinde dibe çöken kireç ve tortulardan arındırılması gerekir. Tesisat içeridinde bulunan atıkların, zamanla tıkama yapması sonucununda, peteklerin ömrü kısalır ve başra ısı kaybı olmak üzere farklı arızalar ortaya çıkmaya başlar.

Dağalgaz Tasarrufu İle Periyodik Petek Temizleme Zamanı Nasıl Belirlenmelidir?

Sıcak su geçişini engelleyen bu tortular ve kireç kalıntıları sonrasında, daha iyi ısınabilmek için dereceyi yükseltir ve yüksek miktarda enerji kaybı yaşamış olursunuz. Elbette bu durum doğalgaz faturanıza doğrudan yansır. Bu ve bunun gibi sorunlar için tek çözüm; uzman ekiplerden oluşan petek temizliği servisimiz ile iletişime geçmek olacaktır.

Kullanıdığınız petekleri kontrol ettiğinizde, alt ve üst kısımlarında ısınmayan bölgeler hissettiğinizde, kombiniz sesli çalıştığında, evdeki en son petek ısınmadığında,musluklarda su sıkıntısı yaşanıyor ise petek temizliği vakti gelmiş ve bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

En önemli ve öncelikli neden elbetteki yakıt tasarrufu sağlamasıdır. Peteklerin daha çabuk ve dengeli ısınmasını sağlamaktadır. Kalorifer tesisatının uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. Gürültüsüz ve ekonomik çalışan kombiye sahip olursunuz. Düzenli olarak petek temizliği yaptırdığınız takdirde doğalgaz faturanız %20 oranında düşecektir. Yüksek performans ile ısıtan peteklere sahip olmanız için; periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa olmak üzere petek temizliği ve bakımını yaptırmalısınız.

Geciktirdiğiniz durumlarda peteklere eşit sıcaklık dağılımı gerçekleşmeyeceği için, ısınma problemleri yakanızı bırakmayacaktır. Alanında profesyonel olan firmamız ile iletişime geçtiğinizde, uygun fiyata petek temizliği hizmetimizden yaralanabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.