Petek Temizliğini Yaptırmamanın Zararları Nelerdir

Petek Temizliğini Yaptırmamanın Zararları Nelerdir?

Radyatörlerin ısısı kombi yada kazanın içerisinde ısıttığı suyu petek içlerinde gezinmesi sonucu ortamın ısınmasını sağlar. Ancak petek diplerinde biriken kum ve tortu oluşumu nedeni ile su dolaşımı etkileşim göstermediğinden ortamın ısınmasını geciktirerek daha fazla enerji harcanmasına neden olur. Petek temizliği yaptırmamanın zararları oldukça fazladır. Bunları yaşamamak adına ekonomik petek temizliği fiyatları adresimiz ile iletişim kurmanız gerekir.

Her iki yılda bir kez petek tesisatı, radyatör ve kombi bakımını ihmal etmemek kış aylarının soğuk günlerinde ortamın ısınmasını sağlamak amacı ile gereklidir. Ancak petek bakımının ihmali her türden soğuk hava oluşumunu ve yüksek fatura tutarını da beraberinde getirir. Bu nedenle olumsuz hava şartları ve yüksek doğal gaz faturasına maruz kalmamak için petek temizliğini ihmal etmemek gerekir. Petek tesisat bakım işlerinde öncelik her mevsim kış öncesi hazırlık yapmak soğuk havaların etkisinde kalmanızı önlemiş olur.

Radyatör temizlik bakımlarının ihmali halinde ilk yapmanız gereken profesyonel bir firma ile iletişim kurmak olacaktır. Profesyonel firmalarda bulunan petek temizleme robotu ile her türden kimyasallı temizleme silüsyonları olduğumdan uygulanacak işlem son derece fayda sağlayacaktır. Petek bakımlarının en doğru ve profesyonelce gerçekleşmesi yüksek ısı ve düşük doğalgaz faturası anlamına gelir. Buda insanların daha rahat ve ucuza ısınmasını sağlayarak huzurlu bir yaşam rahatlığına erdirir.

Kombi Arıza Olasılığı : Petek bakımı yaptırmamak kombi basınç pompasını zorladığından arıza çıkarma riskini beraberinde getirir.

Sağlık Açısından Radyatör Bakımı: Sağlığımızı tehdit eden bir diğer etken ise petek üstlerinde biriken toz temizliğidir. Tozlar akciğerlerimize girerek sağlığımızı tehdit etmektedir.

Çürüme Ve Paslanma Sorunları :Radyatörlerin alt kısımlarının soğuk olması çürüme ve paslanma olasılığı riskini çoğaltır. Bu nedenle radyatör alt kısımlarını uzman kişilere kontrol ettirmek gerekir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.