Ümraniye Petek Temizliği

Şebeke suyundaki kirecin peteklerde birikmesi neticesinde ortaya çıkan ısı kayıpları ev ve işyerinizde konforlu bir şekilde ısınamamanıza sebep olurken sistemin ömrünü kısaltır ve ayrıca gereksiz fatura artışlarına yol açar. Suyla peteklerden taşınan ve böylelikle tesisatta tıkanmalara da yol açabilen bu problemin önlenmesi içinse Ümraniye petek temizliği servisimizle iletişime geçmeniz yeterli.

Robot Ve Kimyasallar İle Ümraniye’De Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Merkezi ısıtma sistemlerine bağlı tüm petekleri dahi tek seferde, petek sökmekle uğraşmadan, dışardan bağlanan yıkama makinalarıyla kapalı devre olarak temizleyebilen servis ekibimiz kısa sürede soruna çözüm üretir. Patentli formüle sahip olan ithal temizlik ürünleriyle tüm petekler tek seferde kireçten arındırılır. Yıkama makinalarımızsa çözünen tüm kireç ve diğer maddelerin, tesisatla birlikte sistemden tamamen tahliye edilmesini sağlar.

Isıtma sisteminin petekleri ısıtmak için kullandığı su şebekeden geldiği ve şebeke suları kireçli olduğu için zamanla peteklerde kireç birikmeye başlar. Sistemden gönderilen sıcak suyun petekleri kısa sürede ve eşit oranda ısıtması, iç mekânın da asgari sürede ısınması anlamına gelir. Ancak peteklerin dibine çökerek su akışına engel olan çamurlaşma, peteklerin her yerinin aynı oranda ısınmamasına yol açar. Bu problem önceleri büyütülecek bir sorun değilmiş gibi görünmesine rağmen peteklerin alt kısmındaki ısı farklılıkları zamanla daha da artar ve belli bir süre sonra alt bölümler tamamen soğuk kalır.

Ümraniye İlçesinde Petek Ve Tesisat Keşif Ücretsiz

Petek yüzeylerinin eşit miktarda ısınmaması, iç mekânın da verimli bir şekilde ısıtılamaması anlamına gelmektedir. Bu yüzden Ümraniye petek temizliği servisimiz merkezi sistemlerden kombilere kadar şebeke suyu kullanan tüm ısıtma sistemlerinin her sene, kış başlamadan önce temizletilmesini önermektedir.

Kış başlamadan önce temizlenen ısıtma sisteminde bu problemler yaşanmayacağı için ısınma konforunda herhangi bir düşüş de yaşanmaz. Peteklerin eşit oranda ısınmaması ve mekânı da olması gerektiği gibi ısıtmaması durumunda eskiden olduğu gibi ısınabilmek için sistem daha yüksek sıcaklıklarda çalıştırılmakta, sıcaklık artışı hem metal yüzeylere daha fazla kireç çökmesine hem de daha fazla enerji harcandığı için faturaların artmasına neden olur. Sorunun uzun süreli yegane çözümü peteklerin, tesisatla birlikte temizlenmesidir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.